دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچای سبز را فراموش نکنید!

پست های بیشتر از دسته تغذیه و آشپزی

نتایج یک پژوهش نشان داد: مکمل چای سبز می‌تواند از طریق افزایش ظرفیت آنتی‌اکسیدانی تام پلاسما، تغییرات نامطلوب پراکسیداسیون لیپیدی ناشی از فعالیت‌های مقاومتی شدید را کاهش دهد.
مطالعه ای به منظور تعیین اثر مکمل‌سازی کوتاه مدت چای سبز بر ظرفیت آنتی‌اکسیدانی تام (Total antioxidant capacity یا TAC) و پراکسیداسیون لیپیدی زنان جوان پس از یک جلسه تمرین مقاومتی شدید توسط دکتر محمد اسماعیل افضل پور، دانشیار گروه تربیت بدنی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه بیرجند و همکارانش انجام شد.

40 زن غیر ورزشکار جوان به طور تصادفی در چهار گروه همگن شده و مساوی شامل گروه مکمل چای سبز تنها، گروه تمرین به همراه مکمل چای سبز، گروه شاهد و گروه تمرین تنها تقسیم شدند. آزمودنی‌ها پس از دوره‌ مکمل‌سازی (14 روز، 600 میلی‌لیتر در روز)، یک جلسه فعالیت مقاومتی شدید با شدت 85 درصد یک تکرار بیشینه (One repetition maximum یا 1RM) را انجام دادند.

نمونه‌های خونی در حالت پایه، پس از دوره‌ی مکمل‌دهی، و پس از پروتکل تمرینی گرفته شد. TAC و مالون دی‌آلدیید (MDA یا Malonedialdehyde) به ترتیب با روش FRAP (Fluorescence recovery after photobleaching) و ( TBA (Thiobarbituric acid اندازه‌گیری شدند.

یافته حاکی از آن است، مصرف 14 روز چای سبز، موجب افزایش معنی‌دار ظرفیت آنتی‌اکسیدانی تام و کاهش معنی‌دار MDA در گروه تمرین به همراه مکمل شد. در صورتی که یک جلسه تمرین شدید مقاومتی باعث کاهش معنی‌دار ظرفیت TAC و افزایش معنی‌دار MDA در گروه تمرین تنها شد. بر اساس یافته‌های این پژوهش می‌توان نتیجه گرفت که مکمل چای سبز می‌تواند از طریق افزایش ظرفیت آنتی‌اکسیدانی تام پلاسما، تغییرات نامطلوب پراکسیداسیون لیپیدی ناشی از فعالیت‌های مقاومتی شدید را کاهش دهد.

منبع : ایسنا

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : چای ، چای سبز ، آنتی اکسیدان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت