دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینمعرفی بهترین دانشگاه های لیتوانی

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

لیتوانی یکی از کشورهای اروپایی است که هم اکنون اقتصاد رو به پیشرفت و سریعی را تجربه می کند. به همان نسبت بهترین دانشگاه های لیوانی حتی در میان برترین دانشگاه های جهان قرار می گیرند و در حال قرار گرفتن هستند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : hoomanz شماره پست : 25808 تاریخ انتشار : 1398/01/27
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mehrzad2023 , ns6200 ,
این کشور کوچک در کنار دریای بالتیک توانسته اسم و رسمی برای خود باز کند. نه تنها سواحل زیبای آن هر گردشگری را به خود جذب می کند بلکه جنگل ها و دریاچه های بی نظیر و ریایی آن، جزو بهترین مکان ها برای طبیعت گردی و بازدید از این کشور است. اگر می خواهید که بیشتر راجع به این کشور بدانید، به دیگر لینک های درون مطلب مراجعه کنید. خوانندگانی که می خواهند از بهترین دانشگاه های لیتوانی آشنا شوند، ادامه مطلب ما را همراهی کنند. پایتخت لیتوانی، شهر ویلنیوس (Vilnius) بوده که از شهرهای قدیمی و تاریخی اروپاست. طبعا بیشتر بهترین دانشگاه های لیتوانی هم در این شهر واقع شده اند.


دانشگاه ویلنیوس

بزرگترین دانشگاه در لیتوانی و قدیمی ترین در میان سه کشور بالتیک (لیتوانی، لتونی و استونی)، دانشگاه ویلنیوس است. بنابراین حتما در لیست بهترین دانشگاه لیتوانی در رتبه اول قرار خواهد گرفت. در حال حاضر، این دانشگاه رتبه ای میان 481 تا 490 را در جهان و رتبه 21 را در میان دانشگاه های این منطقه (EECA) دارد.

دانشگاه ویلنیوس در سال 1579 تأسیس شد و در حال حاضر حدود 20،900 دانش آموز و دانشجو در آن، ثبت نام کرده اند. همچنین از جمله حدود 1250 دانشجوی بین المللی هم اکنون در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه بیش از 150 موافقت نامه دو جانبه با موسسات تحقیقاتی دارد و در برنامه تبادل اراسموس + تبادل (the Erasmus + exchange program) می کند.


دانشگاه تکنیکال گدیمیناس ویلنیوس

این دانشگاه هم جزو بهترین دانشگاه های لیتوانی است که در پایتخت این کشور یعنی ویلنیوس قرار دارد. دانشگاه تکنیکال گدیمیناس ویلنیوس در جهان رتبه 701 + را داشته و در منطقه EECA رتبه آن 43 است. دانشگاه تکنیکال گدیمیناس ویلنیوس در سال 1956 تاسیس شده و یکی از بزرگترین دانشگاه های دولتی در لیتوانی است.

این دانشگاه دولتی با تخصص خود در آموزش های فنی و مهندسی و با دیدگاهی نوآورانه و بین المللی هم اکنون شناخته می شود. همچنین دارای رتبه سه ستاره در سیستم رتبه بندی QS Stars (یک سرویس انتخاب برای دانشگاه ها با 7 ستاره) است. در ضمن حداکثر پنج ستاره را برای تدریس، امکانات و نوآوری به دست آورده است.


دانشگاه تکنولوژی کاوناس

در دیگر شهرهای لیتوانی به جز پایتخت (ویلنیوس) هم بهترین دانشگاه های لیتوانی پیدا می شوند. لازم نیست که تنها به پایتخت اکتفا کنید. شهر کاوناس دومین شهر پرجمعیت و بزرگ لیتوانی است که دانشگاه های مناسبی حتی برای دانشجویان بین المللی دارد. دانشگاه تکنولوژی کاوناس در جهان رتبه 701+ و در EECA (کشورهای اروپایی ادغام شده و آسیای مرکزی) رتبه 51 ام را دارد.

همچنین این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های تکنیکال در میان ایلت های بالتیک (سه کشور معروف این منطقه) است. تعداد دانشجویان آن 10900 دانشجو بوده که در 156 برنامه مختلف مشغول به تحصیل و پژوهش هستند. در این میان تعداد 62 رشته، واحد و برنامه درسی آن ها به انگلیسی ارائه می شود.


دانشگاه ویتاوتاس مگنوس

این دانشگاه هم در شهر کاوناس قرار گرفته است. رتبه جهانی آن، در میان دیگر دانشگاه های جهان 701+ بوده و در EECA در سال 2016 تا 2017 رتبه 77 ام را به خود اختصاص داده بود. سال تاسیس دانشگاه ویتاوتاس مگنوس به سال 1922 میلادی بر می گردد. منتها در سال 1989 دوباره بازسازی و ارتقا یافت. دانشگاه ویتاوتاس مگنوس در سال 1989 مجددا رشته ها و برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود را توسعه داد و تنها دانشگاهی در لیتوانی  است که تمرکز خود را بر روی هنرهای آزاد گذاشته است. بنابراین کسانی که می خواهند در رشته های هنری به ادامه تحصیل در لیتوانی بپردازند می بایست برای این دانشگاه اقدام کنند.


دانشگاه کلایپدا از بهترین دانشگاه های لیتوانی

رتبه این دانشگاه در EECA 121 تا 130 متغیر بوده و در شهر بندری کلایپدا واقع شده است. هم اکنون حدود 3000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و 550 مدرس و استاد دارد. دانشگاه کلایپدا را می توان از بهترین دانشگاه های لیتوانی دانست. چرا که در 11 رشته دانشگاهی مقطع دکتری را ارائه می دهد و تاکنون توانسته 60 پروژه و برنامه را در طول سال به اجرا در آورد. از جمله همایش ها و جشنواره های علمی که در این دانشگاه برگزار می شود، می توان به هفته بین المللی تدریس و کارکنان اداری اشاره کرد.

ششمین دوره این هفته که به زبان انگلیسی نیز برگزار می شود، از تاریخ 6 ام ماه می در سال 2019 تا تاریخ 10 ام است. این دانشگاه در سال 1991 به عنوان دانشگاهی خصوصی تاسیس شد. دانشگاه کلایپدا دوره های آموزشی و برنامه هایی را به منظور رسمیت شناختن مدارک تحصیلی عالی مانند لیسانس، مدرک کارشناسی ارشد و مدرک دکتری در زمینه های مختلف ارائه می دهد.

این دانشگاه 28 ساله، دارای سیاست پذیرش انتخابی بوده که براساس آزمون های ورودی و مدارج علمی و نمرات تحصیلی گذشته دانش آموزان، آن ها را پذیرش می نماید. این میزان پذیرش 70 تا 80 درصد است. بنابراین شانس بالایی در پذیرش این دانشگاه خواهید داشت. دانشجویان بین المللی هم می توانند برای این دانشگاه، درخواست ثبت نام و پذیرش دهند.


دانشگاه شیاولیای

از بهترین دانشگاه های لیتوانی بوده که حدود 71 سال پیش یعنی در سال 1948 تاسیس شده است. این دانشگاه دولتی در یکی دیگر از شهرهای بزرگ لیتوانی به نام شیاولیای (Siauliai) قرار دارد. این دانشگاه را می توان از دانشگاه هایی با اندازه ای کوچک و تعداد دانشجویی به اندازه 9000 تا 9999 نفر دانست. بیشتر رشته های تحصیلی و مدارک ارائه شده در اینجا همانند بهترین دانشگاه های لیتوانی است. مدارک و مدارج عالی تحصیلی مانند مدرک کارشناسی، مدرک کارشناسی ارشد و دکتری است.

پذیرش این دانشگاه بر طبق آزمون هایی است که از دانشجویان می گیرد و البته توجه به مدارج علمی و نمره های مقاطع قبلی دانشجو است. دانشجویان بین المللی هم به راحتی می توانند برای این دانشگاه در شهر زیبای شیاولیای درخواست پذیرش دهند. رشته های هنری تا کارشناسی ارشد، اقتصاد تا دکتری، بان و فرهنگ تا کارشناسی ارشد، مهندسی و علوم و تکنولوژی تا مقطع ارشد در اینجا تدریس می شود.


دانشگاه میکولاس رومریس

از بهترین دانشگاه های لیتوانی در پایتخت این کشور بوده که از موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی آن محسوب می شود. از گزینه های خوبی که این دانشگاه برای دانشجویانش دارد، وجود دانشکده و شعبه ای در شهر کاوناس است. این دانشگاه از طرف وزارت آموزش و فنون لیتوانی شناخته می شود. تعداد دانشجویان این دانشگاه بین 20 هزار تا 24999 نفر بوده و دانشجویان مختلف از سراسر دنیا را پذیرش می کند.

در این دانشگاه می توانید مدارج بالای تحصیلی را مانند لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری را بخوانید. بیشتر 60 تا 70 درصد افرادی که برای این دانشگاه اقدام می کنند می توانند پذیرش آن را دریافت کنند. رشته های هنری تا دکتری، اقتصاد و علوم و تکنولوژی در اینجا تدریس می شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : دانشگاه های لیتوانی ، معرفی دانشگاه لیتوانی ، دانشگاه ویلنیوس لیتوانی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت