دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینبزرگترین کامپیوتر جهان

پست های بیشتر از دسته تکنولوژی و فناوری

شرکت HPE، اَبَر رایانه جدید با معماری آرم (Arm-Processor) را به‌عنوان قسمت بزرگی از پروژه پردازش سریع و قدرتمند داده‌ها (HPC) رونمایی کرده است.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : mortezab شماره پست : 25171 تاریخ انتشار : 1397/09/17
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , bargh , abolfazl1234 , mahvash , Ntmi123 ,
این شرکت غول رایانه‌­ای با دپارتمان انرژی ایالات‌متحده آمریکا (DOE) و آزمایشگاه و مراکز تحقیقاتی ملی Sandra آمریکا، گروهی را تشکیل داده و سیستم جدید Astra را به‌عنوان بخشی از پروژه پیشگام DOE ارایه داده است. هدف، عرضه شبیه‌سازی سریع و قدرتمند از داده‌­های انرژی‌های بالا است. شبیه‌سازی‌های دیگری نیز با استفاده از این ابررایانه به‌راحتی قابل انجام است.

Astra که از 145000 هسته در 2592 سرور پردازشگر دو هسته‌ای ساخته شده است، به‌طور عمده به‌منظور بهره‌مندی مدیریت امنیت ملی هسته‌ای ایالات‌متحده (NNSA) به کار خواهد رفت که از آن برای شبیه‌سازی پیشرفته مدل‌های چندین حوزه استفاده خواهد شد که شامل فیزیک انرژی بالا و امنیت ملی آمریکاست.

اَبَر قدرتمندی این اَبَر رایانه به تقاضای مراکز مختلف برای افزایش پردازش و تحلیل داده‌های وسیع و گسترده در حیطه تحقیقات و کشف فضاهای دوردست، بهره‌برداری شده است. این دستگاه با معماری آرم قدرتمند و فناوری جدید HPC برای تحلیل و پردازش در مراکز حکومتی و دیگر دستگاه‌های خصوصی کاربرد خواهد داشت.سیستم Astra بر روی معماری آپولو 70 شرکت HPE اجرا خواهد شد که سازنده بیان کرده است به‌منظور کارایی در داده‌های عظیم و بهره کاری مناسب بسیار حائز اهمیت است.

شرکت HPE بیان کرد که معماری آپولو 70 قادر است 2.3 پیک نظری پتافلاپس (پتافلاپس petaflops به معنای یک هزار میلیون میلیون فلاپس است؛ فلاپس نیز به معنای عملیات ممیّز شناور در ثانیه، واحد اندازه‌گیری سرعت پردازش داده‌ها توسط رایانه است) پردازش کند و 23 درصد کارایی بهتر حافظه، نسبت به نسخه‌های قبلی همین شرکت را داراست. چگالی این سیستم نیز بسیار بهبود یافته است.

مایک ویلدیبیل (Mike Vildibill) مدیر ریاست شرکت HPE خاطرنشان کرده است که:با معرفی معماری آرم آپولو 70 در فناوری ساختار قدرتمند HPC، ما عناصر قدرتمندی را عرضه کرده‌ایم؛ یک ویژگی مهم اجرای حافظه قوی در چگالی بسیار مناسب است که قابل‌مقایسه با محصولات دیگر شرکت‌های تولید اَبَر رایانه نیست.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : بزرگترین کامپیوتر جهان ، ابر کامپیوتر جهان ، پرقدرت ترین کامپیوتر جهان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت