دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایننشانه های بلوغ در پسران
پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

بلوغ یک مرحله طبیعی از رشد است و زمانی رخ می دهد که بدن یک کودک می خواهد به اندامی بزرگسال، مبدل و برای تولید مثل مهیا شود.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 4 ) بنچاق !
نویسنده : yaser شماره پست : 25093 تاریخ انتشار : 1397/09/14
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ns6200 , mahvash , misskara , Mohammadreza0723 ,
با ورود کودکان به مرحله بلوغ، سوالات زیادی در مورد بدن شان برای آن ها پیش می آید و والدین باید به خیلی از تغییرات جسمی و روحیشان، توجه داشته باشند. دانستن اینکه باید منتظر چه شرایطی باشید، می تواند ذهن تان را آزاد و به فرزند پیش نوجوانتان کمک کند از این تغییرات گسترده جسمی و احساسی گذر نماید. گاهی، گذر از دوران پیش نوجو اکه در آن یک پسر بچه، شروع مراحل بالغ شدن را تجربه می کند و ارتباط برقرار کردن با این مسئله، هم برای خودش و هم برای ، بغرنج است.

در زیر، برخی از نشانه های معمول  در پسرها ذکر شده اند. به خاطر داشته باشید که این مراحل ممن است به تدریج ظاهر شوند و احتمال دارد چندین سال طول بکشد تا فرزند شما کل چرخه مراحل بلوغ را طی کند. به طور کلی، شروع بلوغ در پسرها بین نه تا چهارده سالگی و در دخترها بین هشت تا دوازده سالگی است.همه آنچه را که با شروع تغییرات جنسی و روانی پسران در سن بلوغ در جستجویش هستید، در این مقاله اشاره شده است.شما ممکن است روزی با یک بازنگری، متوجه شوید که قد پسرتان یکی دو اینچ (2 تا 5 سانتی متر) از آخرین باری که به دقت وراندازش کرده بودید، بلندتر شده است. هرچند که دخترها معمولا  هفت، هشت اینچی (17 تا 20 سانتی متر) از پسرهای هم سن و سال خود، بلند قدترند اما پسرها به سرعت در دوران دبیرستان قد می کشند و جهش رشد متناوب در آنها غیر معمول نیست.

موها ی ریز روی لب فوقانی و چانه پسرتان، خیلی زود می تواند بلندتر، ضخیم تر و حتی تیره تر شود. حتی ممکن است یک روز صبح از حمام بیرون بیاد و با درخواست خرید یک ریش تراش شما را شگفت زده کند. اکثر پسرها عاشق این تغییرند زیرا از نگاه آنها، موهای صورت نشانه واقعی از مرد شدن  است. به دلیل افزایش هورمونها، اغلب پسرها بیشتر عرق می کنند و بوی تند عرق عمدتا مشکلی است. او ممکن است در ابتدا خودش متوجه این موضوع نشود و بهترین کار برای مواجهه با این موضوع، ملایمت است. برایش تعدادی اسپری بخرید و یادآوری کنید که دوش روزانه بهترین فایده را برای او دارد. بعضی بچه ها در مقایسه با سایرین، بیشتر دچار آکنه های پوستی می شوند ولی تقریبا اغلب پسرهای نوجوان گاه و بیگاه جوش در می آورند. این به دلیل چرب تر شدن پوستشان به واسطه افزایش هورمون هاست. به او بیاموزید، چگونه صورتش را به طور کامل شستشو دهد تا از بروز آکنه های ناجور جلوگیری کرده یا آنها را کاهش دهد.

رشد موها در ناحیه تناسلی و زیربغل در طی مراحل بلوغ به وقوع می پیوندد. ممکن است سوالاتی برای پسرتان ایجاد شود و شاید هم نه. اجازه دهید کنترلش را در دست بگیرد. در خیلی موارد، موهای قفسه سینه نیز شروع به رشد کرده و مو های سایر قسمت ها ضخیم تر و گاهی تیره تر می شوند.اغلب با یک تغییر خفیف، عضلات فوقانی اندام پسرتان به خوبی شروع به رشد می کنند. شانه هایش پهن تر شده و قفسه سینه اش عضلانی تر می شود. وقتی هر دوی شما متوجه این تغییر می شوید، فرصت را مغتنم شمرده و اغلب تشویقش کنید بیشتر ورزش کند. این بهانه خوبی برای فعال نگهداشتن اوست. بیضه های پسر بچه شما بزرگتر شده و ممکن است یکی از آن دو (معمولا چپ) با بالغ شدنش، پایین تر قرار گیرد. این امر کاملا طبیعی است و در بیشتر پسر بچه ها اتفاق می افتد. پوست کیسه بیضه هم تیره تر و نازک شده و توده ای از فلیکولهای حاوی موهای ریز بر سطح  آن، شروع به رشد می کند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : بلوغ پسران ، تغییرات جسمی دوران بلوغ پسران ، رشد موها ،
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شویدتبلیغ با میترا نت