دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینچگونه در سفر داروهای تقلبی را تشخیص دهیم؟

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

داروهای تقلبی در سفر می‌توانند بدترین اتفاق ممکن باشند. چه کاری می‌توان انجام داد تا از خطر این داروهای جعلی در سفر، در امان بمانیم؟
گزارش تخلف دوست داشتم ( 0 ) بنچاق !
نویسنده : adnanads شماره پست : 24465 تاریخ انتشار : 1397/08/30
محصولات پزشکی و داروهای غیراستاندارد، تقلبی، و بی‌کیفیت، یکی از معضلاتی است که گریبان‌گیر تمام دنیا شده و سلامت بسیاری را به خطر انداخته است. فرهنگ خود- تشخیصی و خود- درمانی باعث ظهور هزاران وب‌سایت غیرقانونی و متعاقبا دسترسی راحت به داروهای تقلبی شده است. در این مقاله شیوه تشیص داروهای تقلبی و توصیه‌های مهم به مسافران در این رابطه را در اختیار خوانندگان قرار می دهیم..

داروهای تقلبی چه تاثیراتی دارند؟ داروهای تقلبی می‌توانند :

به بدن آسیب بزنند و از درمان بیماری جلوگیری کنند , سمی و کشنده باشند , در محیطی غیربهداشتی تولید شده باشند , حاوی مواد بی‌اثر و دوز اشتیاهی باشند , باعث عدم اعتماد به دارو و درمان‌های واقعی شوند ,بازار، وب‌سایت‌ها، داروخانه‌ها، کلینیک‌ها و بیمارستان‌های غیررسمی و غیرقانونی خریداری شوند , به طور کامل شبیه نسخه اصلی باشند و تشخیص آ‌ن‌ها مشکل باشد.

داروهای تقلبی بسیار زیاد هستند و شامل موارد زیر می‌شوند:

داروهای ضدمالاریا (یکی از شایع‌ترین داروهای تقلبی گزارش‌شده).داروهای آنتی‌بیوتیک (یکی از شایع‌ترین داروهای تقلبی گزارش‌شده).داروهای کاهش کلسرتولداروهای کنترل فشار خون.داروهای درمان سرطان.داروهای مسکن.داروهای آنتی‌هیستامین.استروئید.داروهای ایدز و سل.واکسن‌ها.

به چه چیزهایی باید مشکوک شویم؟

قیمت داروها کمتر از حد عادی است.دارو دارای مزه، بو، و رنگ غلیظ است.داروها به سرعت خرد می‌شوند و می‌شکنند.بسته‌بندی بی‌کیفیت یا داشتن غلط املایی روی جلد دارو.

 درباره موارد زیر هشیار باشید:

ایمیل‌ها و تبلیغاتی که رسمیت ندارند؛ برای مثال لوگو، آدرس و شماره تلفن ندارند.بدون تشخیص دارو تجویز می‌کنند.قیمت بسیار پایین.

پیشنهاداتی برای مسافران

پیش از سفر حتما واکسن‌های مربوطه را تزریق کنید، بخصوص اگر اطمینانی به داروهای کشور مقصد ندارید. در نوامبر ۲۰۱۳، وزارت بهداشت فیلیپین فروش داروهای تقلبی هاری را گزارش کرد، و به مسافران و مصرف‌کنندگان توصیه اکید داشت که فقط و فقط از واکسن‌های قانونی که در مکان‌های قانونی فروخته می‌شوند استفاده کنید.تا جایی که ممکن است داروهای کافی برای تمام سفر بردارید. آگاه باشید که در کشورهایی که خطر مالاریا بالا است، امکان وجود دارو و درمان‌های تقلبی نیز زیاد است.در مواقعی که در خارج از کشور به داروی بیشتر احتیاج پیدا کردید (برای مثال اگر سفر طولانی‌تر شد، داروهای شما گم یا دزدیده شد، یا برنامه سفر تغییر کرد) .

باید با رعایت چند نکته، خطر داروهای تقلبی را کاهش دهید:

نسخه هر دارویی که برای شما تجویز شده است را همراه داشته باشید.نسخه شما باید برند دارو، نام کارخانه و مشخصات آن را دربرداشته باشد. این نکته را راجع‌به داروهای ضدمالاریا نیز رعایت کنید. داروها را تنها از داروخانه‌های معتبر تهیه کنید و رسید دریافت کنید.از مناطق و بازارهایی که نمی‌شناسید دارو خریداری نکنید.از داروساز درباره مواد فعال دارو سوال بپرسید. بررسی کنید که آن دارو همان داروی مورد نظر شما است.بسته‌بندی دارو را به دقت بررسی کنید و مراقب چاپ بی‌کیفیت، غلط املایی، و برند نوشته شده روی جلد دارو باشید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : خطر داروهای جعلی ، داروهای تقلبی ، تشخیص داروي جعلي
 دارو ها رو همیشه باید از منابع معتبر و داروخانه های خوب تهیه مرد تا خدای نکرده دچار مسمومیت نشد.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت