دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآبشار نوژیان لرستان

پست های بیشتر از دسته تاریخی و گردشگری

آبشار نوژیان در میان یک تفرجگاه جنگلی قرار گرفته است که می تواند محل خوبی برای برگزاری یک پیک نیک خانوادگی یا دوستانه باشد. پیش از رسیدن به این آبشار زیبایی های مسیر شما را در خود غرق می کنند و بر لذت سفر شما می افزایند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : mohsenmm شماره پست : 24137 تاریخ انتشار : 1397/07/30
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , samiragh ,
طبیعت موهبتی خدادادی است که در هرجایی به شکلی درآمده و جلوه ای دیدنی را خلق کرده است. زیبایی هایی که هریک به خطه ای از ایران سرک کشیده و نمایشی کم نظیر به راه انداخته اند. این دیدنی ها آن قدر فراوانند که شاید تمام عمر نیز برای دیدن همه شان کافی نباشد. اما این خاصیت انسان است که تا آنجا که می تواند برود، ببیند و کشف کند تا بتواند خاطره ای مانگار برای خودش بسازد.به راستی می توان لرستان را عروس طبیعت ایران دانست. جایی که در هر گوشه و کنارش جاذبه ای وجود دارد که می تواند شما را مبهوت خودش سازد.

جاذبه هایی که دست هنرمند طبیعت آنها را شکل داده و بر این خطه از کشورمان رنگهایی تماشایی پاشیده است. در نقطه ای از این استان می توان گل های افسانه ای لاله واژگون را به نظاره نشست، در جایی دیگر تنگه هایی همچون تنگه شیرز که در مطلب تنگه شیرز لرستان | دره شگفت انگیز کوهدشت  به آن سفر کردیم، تو را به سوی خود می خوانند و یا رقص آب در آبشارهایش سوسه ی سفر را به جانت می اندازد.ما نیز وسوسه شده ایم تا به یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این استان سری بزنیم و دمی را در طبیعت بگذرانیم.


گذر از یک مسیر تماشایی | در مسیر آبشار

با فاصله گرفتن از شهر نوشهر و ورود به جاده وارد فضایی متفاوت می شویم. زیبایی های این مسیر به حدی است که شاید مقصد از یادتان برود و در جای جای آن بایستید تا از دیدن چشم انداز جنگل های تماشایی زاگرس لذت ببرید. پیچ های تند این جاده ی کوهستانی به شما می گویند که باید از سرعت خود بکاهید و در کمال آرامش گوشه ای از طبیعت ایران را ببینید. درختان بلوط در سرتاسر مسیر بساط خود را گسترده اند و یا جلوه ی خود رنگی تازه به سفر شما می بخشند. با آنگه گذر از این همه زیبایی سخت است اما به ناچار باید این جاده را بپیماییم و در نهایت این آبشار نوژیان است که رخ می نمایاند و پیش رویمان دلبری می کند.


آبشار نوژیان | بلندترین آبشار لرستان

پس از پشت سرگذاشتن زیبایی های جاده در ۳۸ کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد و بر بلندای کوه تاف به یکی از جلوه های بی بدیل #طبیعت لرستان می رسیم که با نام آبشار نوژیان شناخته می شود و در میان یک تفرجگاه جنگلی، رقص زیبای آب را به نمایش می گذارد. آبشاری که آب بر سراسر عرض ۵ متری آن می لغزد و پس از تجربه ی سقوط از ارتفاع ۹۵ متری به درون حوضچه ای عمیق می ریزد. این پدیده با این همه زیبایی به عنوان بلندترین آبشار لرستان لقب گرفته و به عنوان چهل و ششممین اثر ملی، توسط سازمان میراث فرهنگی در ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده است.


دیدنی ها و تفریحات

آبشار نوژیان در قسمتی از تفرجگاهی طبیعی به همین نام قرار دارد. این تفرجگاه برای گذراندن یک روز به یاد ماندنی و برپایی یک پیک نیک خانوادگی یا دوستانه محل بسیار خوبی به شمار می رود.به دلیل قرارگیری این آبشار در منطقه کوهستانی، کوهنوردانی به این محل می آیند و لذت یک کوهنوردی متفاوت را تجربه می کنند.خیس شدن با آب خنک این آبشار به ویژه در فصل تابستان تجربه ای لذت بخش برای گردشگران به شما می رود.این منطقه محل رویش بسیاری از گیاهان دارویی است که دارای خواص فراوانی هستند. اگر به این هدایای طبیعت علاقه دارید می توانید برای جمع آوری آنها به منطقه نوژیان مراجعه کنید.گشت و گذار در اطراف آبشار، لذت بردن از زیبایی های طبیعی منطقه و عکاسی از آنها نیز می تواند بخشی از سفر شما باشد و خاطرات خوشی را برای شما رقم بزند.


آغاز و سرانجام آبشار

آبی که در این آبشار جاری است از چشمه های بالادست آن و از قلب زمین تامین می گردد. این آب پس از ریختن به حوضچه ی پایین آبشار با رودخانه ی کوچکی که از چشمه های متعدد در نزدیکی آبشار شکل می گیرد، تلفیق شده و به شکل یک رودخانه به سوی نواحی پایین دست می رود. این آب خنک پس از سیراب نمودن زمین در نهایت وارد رودخانه ی سزار می شود تا پس از ترکیب با رودخانه دز راهی رودخانه ی کارون شود.به دلیل اینکه آب این آبشار از چشمه ها سرچشمه می گیرد مسلما در ابتدای فصل بهار آب بیشتری در ان جریان دارد و بسیار دیدنی تر است.بهار: به دلیل پرآبی چشمه ها، این آبشار نیز پرآب خواهد بود و زیباتر به نظر می رسد.تابستان: هر چه از روزهای ابتدایی تابستان فاصله بگیریم میزان آب آبشار کاسته خواهد شد. این مسئله به ویژه در ایام خشکسالی تشدید می شود.پاییز: مناطق جنگلی اطراف آبشار در فصل پاییز رنگارنگ می شوند و جلوه ی دیگری پیدا می کنند. زمستان: در این منطقه کوهستانی زمستان های سردی حاکم می شود اما همین سرما با بارش برف زیبایی های خاصی را برای طبیعت به ارمغان می آورند.


راه دسترسی

برای رسیدن به آبشار نوژیان خودتان را به پلیس راه خرم آباد – بروجرد که در ۵۲ کیلومتری این آبشار است برسانید. با ورود به جاده کمربندی خرم آباد و طی ۱۴ کیلومتر به سمت جنوب، یک سه راهی و تابلوی راهنمای آبشار نوژیان در سمت مقابل جاده نصب شده است را خواهید دید که ۳۸ کیلومتر با آبشار فاصله دارد. در این سه راهی به سمت چپ بپیچید و راه خود را به سوی شرق ادامه دهید. ۳۲ کیلومتر از این مسیر آسفالت و ۶ کیلومتر آخر آن خاکی می باشد. پس از مدتی رانندگی وارد قسمت کوهستانی جاده می شوید و پس از لذت بردن از دیدنی های مسیر به آبشار می رسید. راه دیگر نیز استفاده از قطار و رفتن به ایستگاه دهستان کشور و حدود دو ساعت پیاده روی است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : آبشار نوژیان لرستان ، آشنایی با آبشار نوژیان ، آبشار نوژیان
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت