دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینعادت های خاصی که شخصیت شما را برملا میکند!

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

همه ما کارهایی مشابه را با روش هایی متفاوت انجام می دهیم که ارتباط بسیار تنگاتنگی با شخصیت ما دارد. اما کمتر کسی به این تفاوت های ریز توجه می کند زیرا تنها با دقت فراوان قابل تشخیص هستند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : misskara شماره پست : 22699 تاریخ انتشار : 1397/12/20
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , Mahtab1995 , arya71 , msdsaleh , mahvash ,
۱- سبک سلفی گرفتن

سبک شما در سلفی گرفتن می تواند نشان دهنده میزان پذیرا بودن شما در مقابل تجربیات جدید را نشان دهد. در مطالعه ای که در دانشگاه سنگاپور انجام گرفته، محققان از ۱۲۳ شخصی که به طور روزمره سلفی می گرفتند خواستند که عکس هایشان را با این محققان به اشتراک گذاشته و به یک تست شخصیت شناسی کامل جواب دهند. محققان دریافتند کسانی که هنگام سلفی گرفتن لب های خود را غنچه و گرد می کنند شخصیت عاطفی ناپایداری دارند.

برخی از افراد نیز سعی می کردند مکان سلفی گرفتن خود را مخفی نگه دارند که این موضوع نشان دهنده شخصیت محتاط این افراد و تلاش برای حفظ حریم خصوصی بود که نشان می داد این افراد اهمیت زیادی به امنیت خود می دهند. همچنین مطالعات نشان داد افرادی که شخصیت خوش مشرب و بشاشی داشتند معمولا دوربین را پایین می گرفتند. علاوه بر این کسانی که موقعیت ها و تجارب جدید را با روی باز می پذیرفتند معمولاً در عکس هایشان لبخند به لب داشتند و یا آشکارا می خندیدند.


۲- اولویت در نوشیدن قهوه

شاید تعجب کنید اگر بفهمید قهوه ای که برای نوشیدن انتخاب می کنید چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما خواهد گفت. مطالعاتی که در یک مجله معتبر به نام «Appetite» به چاپ رسیده نشان می دهد که کسانی که به غذاها و نوشیدنی های شور یا تلخ تمایل دارند، در مقابل تمایلات جامعه ستیزانه آسیب پذیری بیشتری دارند. کسانی که به نوشیدنی های شور و تلخ مانند قهوه سیاه و مشروبات الکلی تلخ تمایل دارند، ظاهراً بیشتر رفتارهایی جامعه ستیزانه از خود نشان می دهند.

این مطالعات نشان می داد که عکس این موضوع نیز در مورد کسانی که از شکر یا خامه در قهوه خود استفاده می کنند صحت دارد. چنین افرادی بیشتر با دیگران کنار آمده و به عواطف و علایق دیگران اهمیت می دادند. البته برخی نیز تنها به دلیل ملاحظات بهداشتی و سلامتی به خوردن نوشیدنی های تلخ مانند قهوه سیاه روی می آورند و هیچ عادت جامعه ستیزانه ای در آن ها دیده نمی شود.


۳- اولویت های موسیقایی

مطالعه ای جدید نشان می دهد که سبک موسیقی که گوش می دهید می تواند با ویژگی های شخصیتی خاصی در ارتباط باشد. این تحقیق که توسط پروفسور آدرین نورث در دپارتمان روانشناسی کاربردی در دانشگاه هریوت-وات در ادینبرو انجام شده نشان می دهد که بین سبک مورد علاقه موسیقایی و شخصیت افراد ارتباط نزدیکی وجود دارد. برای مثال بخشی از سبک های موسیقی و ویژگی های شخصیتی طرفداران آن ها بر اساس این مطالعه به شرح زیر است:

 اپرا: اعتماد به نفس بالا، مهربان و خلاق

موسیقی کلاسیک: اعتماد به نفس بالا، ساکت، درونگرا و خلاق

جاز: اعتماد به نفس بالا، آرام، خلاق و عاشق سفر و گردش

غمگین: اعتماد به نفس بالا، عاشق سفر و گردش، آرام، مهربان و خلاق

رگا (موسیقی سبک جامائیکایی): اعتماد به نفس بالا، اجتماعی، آرام، مهربان، خلاق و عاشق کم کاری و بطالت

کانتری و وسترن: سختکوش و اجتماعی

موسیقی مستقل: اعتماد به نفس پایین، سرسخت، خلاق و عاشق کم کاری

هندی و بالیوودی: عاشق گردش و سفر، سختکوش و خلاق

پاپ: اعتماد به نفس بالا، سختکوش، عاشق سفر و گردش، آرام، مهربان و غیرخلاق

رپ: اعتماد به نفس بالا و اجتماعی

دنس: اجتماعی و خلاق

راک و هوی متال: اعتماد به نفس پایین، درونگرا، آرام، مهربان، خلاق و دوری از کار زیاد


۴- سبک ایمیل زدن

توماس کامورو پریمیوزیک ادعا می کند که می توان افراد برونگرا را از سبک ایمیل زدنشان تشخیص داد زیرا این افراد در پیام های ایمیلی خود معمولاً در مورد مسایل مربوط به خوشگذرانی و تفریح مانند موسیقی و مهمانی صحبت می کنند. همچنین به باور وی افراد خودشیفته در ایمیل های خود از کلمات منفی مانند «افسرده» و «خشمگین» بیشتر استفاده می کنند. همچنین این افراد در ایمیل هایشان بسیار در مورد خود صحبت کرده و از کلماتی مانند «من» و «مال من» بیشتر استفاده می کنند.


۵- اولویت های تعطیلات

اولویت های تعطیلات شما نیز چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما برملا خواهد کرد. این که محیط های بزرگ و باز مانند دریا یا محیط های بسته مانند جنگل را برای تعطیلات ترجیح بدهید می تواند مشخص کننده درونگرا یا برونگرا بودن شما باشد. بر اساس مطالعات انجام گرفته، افراد درونگرا تمایل بیشتری برای رفتن به جنگل در دوران تعطیلات دارند. افراد برونگرا نیز علاقه بیشتری به محیط های بزرگ و باز مانند ساحل دارند تا امکان تعامل بیشتری با اطرافیانشان داشته باشند.


۶- عادت های عصبی

اگر تیک های عصبی متعددی دارید؛ مانند جویدن ناخن، کشیدن موها یا کندن پوست دست، این موضوع نشان می دهد که شما شخصیت کمال گرایی دارید. بسیاری عادت ناخن جویدن را یک عادت عصبی ناشی از تشویش های درونی افراد می بینند اما عاملی که ورای این رفتار وجود دارد می تواند بیشتر کمال گرایی فرد باشد تا استرس و اضطراب. شواهد متعدد نشان می دهند کسانی که به طور مرتب ناخن های خود را می جوند، موهایشان را می کشند یا سعی دارند پوست دست خود را بکنند اغلب انسان هایی کمال گرا هستند.

این رفتارها به آن ها کمک می کند که خستگی و بی حوصلگی خود، عدم رضایت و یا انزجار از چیزی که می بینند یا می شنوند را کاهش دهند.در یک تحقیق، افرادی که در یک موقعیت استرس زا، ناامید کننده، آرامش بخش و یا خسته کننده قرار داشتند به صورت جداگانه فیلم برداری شدند. نتایج نشان داد آن هایی که در زمینه کمال گرایی بیشترین نمرات را داشتند بیشتر از دیگران رفتارهای عصبی از خود نشان می دادند؛ بخصوص در موقعیت های استرس زا، ناامید کننده و بی حوصلگی.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : روانشناسی رفتار ، شخصیت شناسی ، شخصیت انسان
 با توچه به این مطلب باید با ی آدم با اعتماد به نفس بالا باشم،در حالی که اصلا اینطور نیستم.
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت