دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینمواظب مولتي ويتامين ها باشيم

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

ويتامين ها بخش مهمي از سلامتي محسوب مي شوند. اما تحقيقات اخير نشان مي دهد، مصرف بيش از اندازه حتي يک ماده خوب هم مي تواند براي سلامتي مضر باشد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : azm شماره پست : 21964 تاریخ انتشار : 1397/05/11
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : hami30z10 , taba10 , yaser ,
مولتي ويتامين ها

مدتهاست از ويتامين ها به عنوان راه حلي براي سلامتي کامل ياد مي شود. به صورتي که در حدود 40درصد از مردم امريکا ويتامين مصرف مي کنند. کودکان قرصهاي ويتامين به شکل شخصيت هاي کارتوني مي خورند و افراد بالغ آنقدر از اين مواد استفاده مي کنند که جمله ويتامين هايت را فراموش نکن را نشنوند.در واقع ويتامين ها بخش مهمي از سلامتي محسوب مي شوند. اما تحقيقات اخير نشان مي دهد، مصرف بيش از اندازه حتي يک ماده خوب هم مي تواند براي سلامتي مضر باشد.

بنابراين ديگر ويتامين ها را نمي توان به عنوان راه حل مناسبي براي درمان هر دردي شناخت. البته درست است که عده اي خاص به اين ويتامين هاي مکمل احتياج دارند، همانند خانمهاي يائسه که بايد ويتامين D و کلسيم را براي جلوگيري از پوکي استخوان مصرف کنند و يا زنان جوان که اسيد فوليک را به منظور جلوگيري از تولد نوزاداني با نقص سيستم عصبي استفاده مي کنند؛ اما هيچ بررسي و تحقيقي تاکنون نشان نداده است که استفاده از ويتامين ها به صورت دارو مي تواند باعث افزايش سلامتي شود.

به گفته دکتر مايکل مک گينس ، استاد دانشگاه کلمبيا بيش از نيمي از امريکايي ها حتي بدون آن که دليل اصلي خوردن ويتامين ها را بدانند، فقط از روي عادت و البته توصيه اطرافيان اين داروها را مصرف مي کنند.رسانه ها هم مطالبي درخصوص آثار مثبت ويتامين E و اسيد فوليک در جلوگيري از بروز بيماري هاي مختلف و ازجمله بيماري هاي قلبي منتشر کردند. به اين ترتيب ، يک صنعت جديد زاده شد. توليدکنندگان ويتامين ، مولتي ويتامين ها را عرضه کردند که تمام نيازهاي روزانه را در يک قرص فراهم مي کنند. اما وابستگي به مولتي ويتامين ها به بروز عادت هاي ناسالمي منجر شده است.


مطالعات و تحقیقات

به گفته دکتر جفري بلامبرگ ، پروفسور دانشگاه تافتس در ايالت ماساچوست مردم از ميوه ، سبزي و دانه هاي گياهي استقبال چنداني نمي کنند و فکر مي کنند اين وضعيت را مي توان با خوردن مولتي ويتامين اصلاح کرد.
اما اين باور تا حد زيادي غلط است؛ چرا که مصرف مولتي ويتامين مطمئنا نمي تواند رژيم نامناسبي را که مملو از چربي و نمک و شکر است ، اصلاح کند.در ضمن ، مطالعات و تحقيقات بيشتر و بيشتر در مورد ويتامين ها باعث نتيجه گيري هاي هشدار دهنده اي شده است که در برخي موارد قرص مکمل مورد علاقه اي را به يک قرص معمولي تبديل کرده است.

13عضو تحقيقاتي آخرين بررسي روي مکملهاي ويتاميني که از تخصص هاي مختلفي همچون تغذيه ، زيست شناسي ، بيموشيمي ، سم شناسي ، پزشک خانواده ، اطفال و سرطان شناسي هستند، معتقدند ويتامين ها در بسياري از افراد نه تنها مفيد و موثر نيستند، بلکه برخي از آنها مانند ويتامين Aو آهن در مقادير بالا مي توانند سمي باشند و البته اضافي بقيه ويتامين ها هم از طريق ادرار دفع مي شود.

در ضمن بتاکاروتن هم مي تواند احتمال ابتلا به سرطان ريه را در افراد سيگاري افزايش دهد و ويتامين هاي حاوي آنتي اکسيدان و روي اگرچه در افراد غيرسيگاري در سنين پايين مي تواند موثر باشد؛ اما در افراد مسن و سيگاري باعث کور شدن شخص مي شوند.از آنجايي که موادغذايي که در طول روز از سوي هر فرد مصرف مي شود، خود حاوي مقادير قابل توجهي از انواع ويتامين هاست ، ميزان مکملهاي دارويي لازم هميشه مورد سوال بوده است.


نتیجه

بنابراين دانستن اين که مصرف کدام مکمل واقعا مي تواند به سلامتي افراد کمک کند، کار دشواري است. تنها عاملي که مي تواند در افرادي که ويتامين ها را استفاده مي کنند، مثبت ارزيابي شود، اين است که اين افراد همان طور که براي سالم تر بودن به اين مواد متوسل مي شوند، نسبت به افراد عادي به تغذيه ، ورزش و عادات زندگي خود اهميت بيشتري مي دهند و به همين دليل هم تصور مي شود ويتامين هاي مکمل توانسته است سلامت آنها را تضمين کنند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : مولتي ويتامين ها ، مقدار مصرف ویتامین ها ، مکملهاي ويتاميني
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت