دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینعلائم و علل نارسایی دریچه میترال قلب

پست های بیشتر از دسته زیبایی، بهداشت و سلامت

نارسایی دریچه میترال بین حفرات سمت چپ قلب یعنی دهلیز چپ و بطن چپ قرار دارد. در نارسایی دریچه میترال، دریچه نمی تواند بخوبی بسته شود و در نتیجه خون دوباره به دهلیز برگشت می کند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : saeid1374 شماره پست : 21397 تاریخ انتشار : 1397/11/13
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty , Royal2018 , ns6200 , a25257 , zainab94 , yaser ,
این وضعیت باعث می شود که فشار در ورید های ریوی که به  دهلیز چپ میریزند  بالا برود که موجب احتقان ریوی و تنگی نفس می شود.  همچنین بخاطر برگشت قسمتی از خون پمپ شده توسط بطن چپ به دهلیز چپ، سمت چپ قلب مجبور است که حجم  بیشتری خون  پمپ کند تا گردش خون بدن را تامین کند و در نهایت هم به علت فعالیت زیاد، نارسایی قلبی مزمن و تپش قلب و تنگی نفس   پدید می آید.با بزرگ شدن دهلیز چپ، احتمال آریتمی های قلبی مثل AF نیز وجود دارد. گاهی بوی‍‍‍ژه در موارد درگیری روماتیسمی دریچه های  قلب، نارسایی میترال می تواند همراه با تنگی میترال همزمان دیده  شود.


علایم نارسایی میترال :

علایم نارسایی مزمن میترال با پیشرفت تدریجی شدت بیماری، معمولا به تدریج و در عرض چند ماه یا چند سال ایجاد می شوند اما اگر علت ایجاد آن سکته قلبی و یا عفونت دریچه ای باشد ممکن است بطور ناگهانی نارسایی حاد میترال ایجاد شود .علایم نارسایی میترال عبارتند از :

◊  خستگی زودرس  نامعمول : به علت کاهش برون ده موثر قلبی.   تنگی نفس در حین انجام فعالیت بدنی: به علت عدم افزایش کافی برون ده قلبی.   طپش قلب (آگاهی از نامنظم و یا غیر طبیعی بودن ضربان های قلب ): به علت نارسایی قلبی یا آریتمی.  ادم ریه: تنگی نفس هم در هنگام فعالیت و هم در هنگام استراحت به علت جمع شدن مایع در ریه ها بعلت افزایش فشارخون  ریوی ایجاد شود.  ادم محیطی: با پیشرفت به نارسایی سمت راست قلب، تجمع مایع در بافتهای بدن منجر به ادم  مچ پاها می شود.


نارسایی ثانوی دریچه ی میترال

نارسایی ثانوی دریچه ی میترال در اثر اتساع بطن چپ و در نتیجه،کشیده شدن حلقه دریچه ی  میترال و جابجایی عضلات پاپیلری ایجاد می شود. اتساع بطن می تواند در اثر هر عاملی که موجب کاردیومیوپاتی (بیماری عضله قلب) اتساعی شود (شامل نارسایی آئورت، کاردیومیوپاتی استاعی غیر ایسکمیک) به وجود آید. نارسایی دریچه ی میترال شامل ۳ مرحله است که عبارتند از:

1. نارسایی دریچه ی میترال مرحله حاد.
2. نارسایی دریچه ی میترال مرحله مزمن جبران شده.
3.  نارسایی دریچه ی میترال مرحله مزمن جبران نشده.   1. علائم نارسایی دریچه ی میترال حاد
علایم نارسایی دریچه ی میترال مرحله حاد عبارتند از علایم نارسایی احتقانی قلب جبران نشده قلب شامل تنگی نفس، ادم (تورم) ریوی، خستگی، تنگی نفس در وضعیت خوابیده، تنگی نفس حمله ای شبانه و نیز علایم نارسایی دریچه ی میترال ،وضعیت پایین بودن برون ده قلب (کاهش تحمل نسبت به ورزش و فعالیت بدنی) می باشد.

 2. علائم نارسایی دریچه ی میترال مزمن جبران شده
ممکن است کُلاپس (ناتوانی شدید) قلبی عروقی همراه با شوک (شوک قلبی) در افراد مبتلا به نارسایی دریچه ی میترال مزمن جبران شده، علایمی موجود نباشد و تحمل نسبت به ورزش و فعالیت بدنی، طبیعی باشد و شواهدی از نارسایی قلبی وجود نداشته باشد.افراد مبتلا به نارسایی دریچه ی میترال مزمن جبران شده نسبت به تغییرات جزئی وضعیت حجم داخل عروق حساس هستند و استعداد بروز نارسایی احتقانی قلب در آنها وجود دارد. در نارسایی دریچه ی میترال مزمن جبران شده که تحت درمان قرار نگرفته است، علایم پرفشاری ریوی و نارسایی قلب راست ایجاد می شوند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : علائم نارسایی دریچه میترال قلب ، علل نارسایی دریچه میترال ، نارسایی دریچه میترال
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت