دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینجنگ در خاورمیانه و تاثیر آن بر بازارهای مالی

پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

جنگ چه تاثیراتی بر بازار طلا،ارز،نفت،سهام و ... می گذارد؟
گزارش تخلف دوست داشتم ( 3 ) بنچاق !
نویسنده : maryam62 شماره پست : 20987 تاریخ انتشار : 1397/11/14
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : agastafa , mahvash , emad313 ,
جنگ در خاورمیانه و تاثیر آن بر بازارهای مالی

جنگ همواره واژه ای رعب آور بوده و هست، در یکصد سال گذشته همواره شاهد جنگهای فراوان بوده ایم، تاثیرات جنگ بر بازارهای مالی معمولا به شکل لحظه ای و آنی نیست به عنوان مثال بعد از حمله 11 سبتامبر به برجهای دوقولو بازارهای مالی هیچ واکنش لحظه ای خاصی نشان ندادند:

 جنگ در خاورمیانه و تاثیر آن بر بازارهای مالی
نمودار شاخص قیمت دلار بعد از حادثه 11 سپتامبر 2001 تا اول ژانویه 2002

همانطور که ملاحضه می شود هیچ تغییر خاصی در شاخص دلار به وجود نیامد این موضوع حتی در بورس نیویورک هم صادق است :

جنگ در خاورمیانه و تاثیر آن بر بازارهای مالی

همانطور که ملاحضه می شود نباید به دنبال تاثیرات جنگ یا حوادث تروریستی به صورت کوتاه مدت باشیم، از طرف دیگر با توجه به اینکه هیچ تغییر لحظه ای در بازارهای مالی کشور آمریکا بعد از حادثه 11 سپتامبر مشاهده نشده بایستی به ساختگی بودن این حمله یا بهتر بگوییم هماهنگ بودن این حمله نیز شک کنیم کما اینکه در بسیاری از منابع با دلائل زیاد این موضوع تائید شده است.

تاثیر روانی جنگ بر مردم یک منطقه

زمانی که یک جنگ آغاز می شود عده زیادی از مردم کشور جنگ زده قصد مهاجرت دارند آنها سرمایه خود یعنی پول یا طلا را با خود برداشته و از کشور خارج می شوند این موضوع تاثیر چندانی بر اقتصاد جهان و بازارهای مالی نخواهد گذشت، البته این موضوع به اینکه جنگ در کدام منطقه رخ داده است نیز بستگی دارد جنگ در آمریکا تاثیرات متفاوتی نسبت به جنگ در یمن دارد و بحث امروز ما جنگ در خاورمیانه و سوریه است.


مهترین ثروت خاورمیانه

مهمترین منبع سوخت جهان یعنی نفت در خاورمیانه قرار دارد بنابر این جنگ در این منطقه اولین تاثیر خود را بر روی نفت خواهد گذاشت به دنبال تغییر قیمت نفت ما شاهد تغییر قیمت دربازار طلا و نقره و سپس سایر بازارها خواهیم بود اما امروزه بازار جدید دیگری هم وجود دارد و آن بازار ارزهای دیجیتال است. چندی پیش یعنی دقیقا در 14 آپریل 2018 آمریکا، انلگیس و فرانسه به سمت سوریه چند موشک شلیک کردند و هنوز واکنشی از سوی حامیان سوریه یعنی روسیه و ایران دیده نشده است از سمت دیگر اسرائیل هم چندین حمله به سوریه داشته است و در یک سمت دیگر خاورمیانه عربستان در حال جنگ با یمن است و اگر به جنگهای لفظی بین آمریکا-عربستان-ایران-سوریه-روسیه-اسرائیل و یمن به شکل آماری نگاه کنیم در سالهای اخیر این جنگهای لفظی مدام افزایش یافته است و یک حمله واقعی چند ساعته نیز صورت گرفته است اما محل جنگ روسیه و ایران نیست محل جنگ امروز در سوریه و یمن است.


اگر جنگ بزرگ شود چه تاثیری بر اقتصاد جهان و بازارهای مالی فارکس طلا و نقره و سهام و ارزهای دیجیتال خواهد داشت؟

آمریکا تاثیر گذار ترین کشور در بازارهای مالی جهان است، علت آن هم بسیار ساده است آمریکا صاحب دلار است و دلار ارز شماره یک جهان است از طرف دیگر بزرگترین شرکتهای تجاری و سرمایه داری جهان نیز در آمریکا هستند و در حال حاضر یکی از پر سود ترین صنعتهای آمریکا صنعت نظامی این کشور است، اگر جنگ صورت گیرد آمریکا می تواند مقدار زیادی سلاح و تجهیزات نظامی بفروشد در حالی که هنوز هیچ جنگ گسترده ای شروع نشده است، عربستان سعودی مقدار بسیار زیادی تجهیزات و سلاحهای نظامی خریداری کرده است این یعنی کسب در آمد زیاد برای آمریکا! از سوی دیگر بر اساس آمار تراز تجاری آمریکا مرتب در حال منفی تر شدن است این یعنی آمریکا یک ورشکسته اقتصادی بزرگ است پس یک ورشکسته بزرگ اقتصادی برای نجات دست به هر کاری خواهد زد، مجموع بدهی آمریکا به صورت آنلاین در سایت: http://www.usdebtclock.org نمایش داده می شود که در لحظه تایپ این مقاله این بدهی بیش از 21 هزار میلیارد دلار است !

جنگ در خاورمیانه و تاثیر آن بر بازارهای مالی

نگاهی به گذشته 

برخی تحلیلگران اقتصاد آمریکا را اقتصاد جنگ می نامند البته آمار هم این نظریه را تا حدودی تائید می کند زیرا هر وقت جنگی توسط آمریکا یا دیگران شروع شده است به اقتصاد این کشور کمک کرده است، رکود های اقتصادی امریکا و راهکارهای دولتمردان:

جنگ در خاورمیانه و تاثیر آن بر بازارهای مالی
همانطور که در جدول ملاحضه می کنید جنگ همواره برای اقتصاد آمریکا مفید بوده است! 

  مهمترین پرسش برای کسانی که به دنبال حفظ سرمایه خود هستند

اگر جنگ شود بهتر است من کجا سرمایه گذاری کنم؟ در بازار سهام،در بازار نفت،در بازار ارز، در بازار ارزهای دیجیتال، یا در بازار طلا؟  اجازه بدهید تک تک بررسی کنیم:   1-    سهام:
بازار سهام یعنی خرید سهام شرکتهای مختلف در کشورهای مختلف قاعدتا این یک سرمایه گذاری خوب به حساب می آید اگر مطمئن باشیم جنگ به سود فلان کشور خواهد شد به عنوان مثال اگر ما فرض کنیم که جنگ آمریکا با سوریه در نهایت به سود آمریکا خواهد بود خرید سهامهای آمریکایی یک انتخاب بسیار خوب است.

2-    بازار نفت:
جنگ در خاورمیانه یعنی تاثیر گذاری بر قیمت نفت اگر ایران هم وارد این جنگ شود احتمال بسیار زیادی وجود خواهد داشت که قیمت نفت هم افزایش یابد پس برای اینکه در بازار نفت سرمایه گذاری کنیم بهتر است کمی صبر کنیم تا ببینیم آیا واقعا جنگی چند جانبه بین آمریکا،روسیه ، سوریه، اسرائیل و ایران شکل خواهد گرفت یا خیر؟

3-    بازار ارز:
کشورهایی که درگیر جنگ می شوند نیازمند تامین هزینه های جنگ آوران خود یا سایر کشورها هستند بنابر این گردش مالی بازر ارز در هنگاه جنگ بالا خواهد رفت ظاهرا انگلیس و فرانسه و آمریکا با هم متحد هستند بنابراین اگر جنگ به وقوع بپیوندد بعید نیست با نوسانات زیاد دلار پوند و یورو روبرو شویم این نوسانات معمولا با کاهش ارزش مواجه خواهد شد و به نظر می آید اگر جنگ شروع شود تقاضای جهانی برای خرید پوند دلار و یورو کاهش یابد از طرفی این کشورها باید هزینه جنگ را بپردازند از طرف دیگر مردم نیز تمایل کمتری به خرید این ارزها خواهند داشت.

4-    بازار طلا:
شاید بازار طلا و نقره بازاری باشد که زیاد در جنگ بالا و پایین نشود چون این روزها کمتر کسی قادر است سرمایه خود را به طلا تبدیل کند و آنرا به این طرف و آن طرف حمل کند!

5-    بازار ارزهای دیجیتال: این یک نظر کاملا شخصی است اما اگر جنگی بشود من ترجیح می دهم سرمایه خود را تبدیل به ارز دیجیتال کنم ! برای فرار کردن یا مهاجرت هیچ چیز ساده تر ازتبدیل نقدینگی به ارز دیجیتال نیست تنها چیزی که نیاز است دانستن رمز ایمیل و رمز کیف پول دیجیتال است! یعنی اگر یک شخص بخواهد از کشور جنگ زده فرار کند اگر سرمایه اش را به ارز دیجیتال تبدیل کند تنها چیزی که نیاز خواهد داشت یک کاغذ ساده است که روی آن رمزهای خود را یادداشت کرده باشد یا در نهایت یک کیف پول سخت افزاری مخصوص ارزهای دیجیتال!   اگر اخبار اقتصادی و شاخصهای اقتصادی را دنبال کنیم متوجه خواهیم شد که تغییر بهره بانکی کشورها میزان بیکاری کشورها تراز تجاری تولید ناخالص و ..... هیچ کدام بر بازار ارز دیجیتال تاثیر گذار نیستند و تنها عرضه و تقاضا و محبوبیت است که این ارزها را بالا و پایین می کند. از طرف دیگر ارزهای دیجیتال هیچ مرکزیتی ندارند اگر تمام خاورمیانه هم با خاک یکسان شود ارزهای دیجیتال در فضاهای سایبری و ابری همچنان وجود دارند و شما به آنها دسترسی دارید!   آیا واقعا باید بپذیریم که چند الکترون در فضای نا مشخص که تعیین کننده یک عدد هستند بایستی به عنوان یک ارز شناخته شوند؟!   خوب برای پاسخ به این پرسش من به 100 سال قبل باز می گردم، زمانی که پول برای خرید و فروش سکه بود سکه هایی از جنس طلا نقره و مس اگر به مردم 100 سال پیش می گفتیم در آینده مردمان به جای فلز بین هم کاغذ رد و بدل می کنند و روی آن ارزشش را می نویسند آیا آنها باور می کردند؟! به نظر می آید تکنولوژی به سمتی حرکت کرده است که باید بپذیریم دنیای دیجیتال یک دنیای حقیقی است که به اشتباه نام مجازی بر آن گذاشتیم.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : جنگ جهانی ، تاثیر جنگ بر قیمت نفت ، تاثیر جنگ بر بازار مالی ، تاثیر جنگ بر قیمت طلا
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت