منو کاربری و دسترسی ها
پشتیبانی، مشاوره و ارتباط با ما
دسته بندی موضوعی پست ها

آشنایی مختصر با سایت باستانی پوماپونکو

  • پوماپونکو به معنی راهرو پوما دارای سنگ های عظیم باطراحی پیچیده
    • این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :
    • این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و درآمد کسب کنید. برای شروع کسب درآمد، لطفا وارد حساب کاربری تان شوید [اطلاعات بیشتر]

    پوما پونکو یا پوما پومکو (به انگلیسی: PumaPumku ,Pumapunku) یک ساختار سنگی به شکل مقبره که یکی از قسمت‌ های منطقه تیاهواناکو در بولیوی است. تیاهواناکو بخش مهمی از تمدن اینکا بوده ‌است که وابسته به تمدن پیش از کشف آمریکا به دست اروپاییان می‌باشد. پوما پونکو که به معنی راهرو پوما است، به داشتن سنگ‌ های عظیم، پیچیدگی طراحی و دقت فوق العاده‌ای که در برش و طرز قرارگیری آنها دیده می‌شود، شناخته شده‌ است. در پوما پونکو سنگ‌ ها جوری در کنار یکدیگر چیده شده‌اند که نمیتوان یک تیغه چاقو را در میان آنها قرار داد.

    با توجه به این ویژگی‌ ها، پوما پونکو اغلب به عنوان دلیلی است که زمین توسط بیگانگان یا موجودات افسانه ‌ای دیگری مورد بازدید قرار گرفته است که در ساخت بناهای سنگی بسیار از انسانها پیشرفته ‌تر بودند. در حال حاضر فقط از آن، چندین گروه از سنگ ‌های روی هم انباشته شده باقی مانده ‌است. تیاهواناکو واقع در بولیوی، بالای حوزهٔ تیتیکاکا، حدود ۱۰ کیلومتر با دریاچه تیتیکاکا فاصله دارد. حوزهٔ تیتیکاکا ۳۸۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد که نیمی از آن در پرو و نیمه دیگر در بولیوی، و درست در مرز دریاچه تیتیکاکا است. فرهنگ تیاهواناکو به قبل از امپراتوری اینکا بر می‌گردد و از آنجایی که آنها دارای هیچ یک از زبان‌ های نوشتاری که ما می‌دانیم نیستند، تاریخ خود را تا حد زیادی از باستان شناسی‌ های امروزی دارند.

  • گزارش تخلف این پست نویسنده : دسته بندی : تاریخی و گردشگری ارزش پست : 50 ریال عایدی شما : ویژه کاربران

بیشتر بخوانید...

نظرات کاربراننظری برای نمایش یافت نشد، شما اولین نظر را ارسال کنید !

برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


وضعیت پرداخت و امکان کسب درآمد سه برابر در صورت واریز عایدی به حساب ارزش همکاری