بینایی انسان هنگام کاهش نور بیشتر می‌شود | بینایی انسان هنگام کاهش نور,بینایی انسان, افزایش بینایی,

ورود به حساب دسترسی سریع

بینایی انسان هنگام کاهش نور بیشتر می‌شود

دانشمندان آلمانی در یک بررسی نشان دادند بینایی انسان، در ساعاتی از روز که نور کمتری وجود دارد، بهتر است.به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، پژوهش جدیدی نشان داده است انسان در هنگام غروب آفتاب، بهترین دید را دارد. ریشه این موضوع، در غارنشینی اجداد انسان است.

براساس این بررسی، بهترین دید انسان در ساعت هشت شب، در هوای تاریک و روشن و در ساعت هشت صبح، در ساعات پس از سپیده‌دم است.پیش از اختراع لامپ، انسان‌ها در این ساعات، در معرض بیشترین خطرها از جمله حمله حیوانات درنده قرار داشت و باید برای دیدن تلاش می‌کرد.دانشمندان علوم اعصاب "دانشگاه گوته" (Goethe University) در آلمان، از ۱۴ نفر خواستند یک پرتقال که نور کمی به آن تابیده بود، در مقابل یک پس‌زمینه سیاه پیدا کنند. آنها دریافتند که عملکرد این افراد در ساعات هشت صبح و هشت شب، بهتر است.

دانشمندان، با اسکن مغز افراد مورد آزمایش، دریافتند که مغز در این ساعات مشخص از شبانه‌روز و با غیرفعال شدن پس‌زمینه در قشر بصری، می‌تواند سیگنال ضعیف یک شیء کم‌نور را بهتر پردازش کند.دکتر "کریستین کل"(Christian Kell)، از مرکز تصویربراری مغز دانشگاه گوته و از نویسندگان این پژوهش گفت: رانندگی در هنگام طلوع و غروب خورشید، ساده‌تر است زیرا مغز، مکانیزم تغییر درک ما از نور را دارد.این ویژگی، ما را در موقعیت‌های بحرانی ایمن نگاه می‌دارد. همچنین، مغز، فعالیت در ناحیه شنوایی را سرکوب می‌کند که همین موضوع، دلیل بهتر بودن شنوایی در این ساعات است. همین موضوع، دلیل نجات یافتن انسان‌های غارنشین از درندگان بوده است.

این بررسی، نشان می‌دهد انسان به عنوان موجودی که در هنگام روز فعال است، برای جهت‌یابی تا حد زیادی به حس بینایی خود تکیه دارد. فعالیت انسان حتی در جوامع پیشین، معمولا تا هوای نیمه تاریک هنگام صبح یا غروب، زمانیکه منابع نور طبیعی تا حد زیادی کاهش می یابد، ادامه می‌یافت.این بررسی نشان داد که فعالیت کورتس تصویری مغز در مردان هنگام غروب و هنگام صبح نسبت به وسط روز  حدود ۲۶ درصد کمتر استاین پژوهش در مجله " Nature Communications" به چاپ رسید.

دوست داشتم ! ( 5 + ) گزارش تخلف این پست نویسنده : saeid1374 دسته بندی : علمی و آموزشی
هوش مصنوعی شما را بیکار می‌کند! هوش مصنوعی شما را بیکار می‌کند!
مواد خود ترمیم - پلاستیک‌هایی با خواص برگرفته از موجودات جاندار مواد خود ترمیم - پلاستیک‌هایی با خواص برگرفته از موجودات جاندار
مشاهده یک دنباله‌ دار نادر از زمین مشاهده یک دنباله‌ دار نادر از زمین
زباله های فضایی جمع آوری می شوند زباله های فضایی جمع آوری می شوند
سریع ترین دوربین فیلمبرداری جهان ساخته شد سریع ترین دوربین فیلمبرداری جهان ساخته شد
موادی که به پاکسازی کلیه‌ها کمک می‌کنند موادی که به پاکسازی کلیه‌ها کمک می‌کنند
علائم کمبود پتاسیم چیست؟ علائم کمبود پتاسیم چیست؟
دلایل درد مچ دست چیست؟ دلایل درد مچ دست چیست؟نظری برای نمایش یافت نشد، شما اولین نظر را ارسال کنید !

برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


نماد اعتماد ملی
1