عاداتی که پوست شما را خشک می‌کنند | درمان پوست خشک , راههای درمان پوست خشک , بهبود پوست خشک,

ورود به حساب دسترسی سریع

عاداتی که پوست شما را خشک می‌کنند

پوست خشک مشکل بسیاری از افراد است که با وجود استفاده از انواع کرم و مرطوب‌کننده‌ها برطرف نمی‌شود. باید بدانید عادت شما ممکن است به تشدید و عدم بهبود این مشکل دامن بزند و در صورت برطرف نکردن آنها هیچ روش درمانی تأثیر کامل را نخواهد داشت. در ادامه برخی از این عادات مضر را به شما معرفی می‌کنیم. 
استفاده از محصولات آرایشی اشتباه درنگ :

صابون‌ها، لوسیون‌ها، پاک‌کننده‌های آرایش و تمام مواد آرایشی حاوی مواد شیمیایی‌اند که می‌توانند به پوست آسیب بزنند. پارابن و برخی خوشبو‌کننده‌ها برخی از این موادند. سعی کنید محصولات آرایشی تهیه کنید که مواد تشکیل دهنده کمتری دارند، از روغن‌های طبیعی تشکیل شده‌اند و خوشبو‌کننده‌ای به آنها اضافه نشده باشد.


دوش آب داغ :

با اینکه دوش آب داغ بسیار لذتبخش است اما آثار مخربی بر پوست می‌گذارد. آب داغ چربی طبیعی پوست را از بین می‌برد. لایه بیرونی پوست مقادیری چربی دارد که به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند، هر چه آب داغتر و مدت استحمام طولانی‌تر باشد این لایه بیشتر آسیب می‌بیند. به همین دلیل است که تنها پس از ۲۰ دقیقه زیر دوش آب داغ بودن پوست قرمز می‌شود. دمای آب و مدت دوش گرفتن را متعادل نگه دارید.


عدم دریافت آب کافی :

همه می‌دانیم که باید روزانه ۸ لیوان آب نوشید. آب به مرطوب ماندن پوست و درخشش آن کمک می‌کند. اما دریافت آب تنها از طریق نوشیدن نیست. آب دریافتی از میوه و سبزیجات بخصوص هندوانه و کدوی سبز در حفظ سلامت پوست بسیار مؤثر است. زمان رسیدگی به پوست در واقع زمان اشتباهی برای مرطوب یا چرب کردن پوست وجود ندارد اما رسیدگی پوست در برخی زمان‌ها تأثیر بیشتری دارد. سعی کنید انواع روغن، کرم و مرطوب‌کننده در زمان های مناسب خود به کار ببرید.
دوست داشتم ! ( 5 + ) گزارش تخلف این پست نویسنده : ns6200 دسته بندی : بهداشت و سلامت
علل و درمان سرفه های شبانه کودکان علل و درمان سرفه های شبانه کودکان
چرا در خواب عرق می‌کنیم؟ چرا در خواب عرق می‌کنیم؟
نارسایی کبد چیست و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟ نارسایی کبد چیست و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟
تعریق زیاد نشانه چیست؟ تعریق زیاد نشانه چیست؟
فواید بادام برای پوست فواید بادام برای پوست
با پوست گردو هم موهایتان را رنگ کنید، هم موهایتان را سالم نگه دارید  با پوست گردو هم موهایتان را رنگ کنید، هم موهایتان را سالم نگه دارید 
چند حمام سم‌زدایی معجزه گر برای جوان‌سازی پوست چند حمام سم‌زدایی معجزه گر برای جوان‌سازی پوست
حجامت برای چه افرادی خطرناک است؟ حجامت برای چه افرادی خطرناک است؟نظری برای نمایش یافت نشد، شما اولین نظر را ارسال کنید !

برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


نماد اعتماد ملی
1