دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایناستخوان‌ها، نانوکامپوزیت‌های طبیعی

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

استخوان‌ها مهم ترین جزء اسکلت بدن انسان را تشکیل می‌دهند. آن ها کارکردهای مختلفی اعم از حفظ چهار چوب بدن یا تولید خون در مغز استخوان دارند. این کارکردهای مختلف هم در استخوان‌های مختلف تا حدی متفاوت است و هم می‌بایست در طول زندگی انسان حفظ شود. این الزامات موجب شده است که استخوان‌ها علاوه بر داشتن خواص مکانیکی بسیار جالب از منظر مهندسان، دارای خاصیت خودترمیمی نیز باشند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : na3le4arom2 شماره پست : 18292 تاریخ انتشار : 1397/01/04
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : sosan90 , drafsh ,
اسکلت نگهدارنده اندام های سست بدن است و چارچوبی می سازد که بدن را محافظت کرده و شکل آن را حفظ می کند و به ماهیچه ها قدرت حرکت می دهد. بیشتر موجودات، اسکلتی دارند که از جنسی سخت مثل استخوان یا زره تشکیل شده است. هر چه حیوان بزرگتر می شود سیستم زرهی او نیز مقاوم تر می شود. خیلی از حیوانات کوچک هم اسکلت دارند. اما اسکلت آنها از اعضای سخت تشکیل نشده است. یک کرم خاکی استخوان واحدی در بدن خود ندارد اما بدن خود را با فشار از داخل حفظ می کند.

سیال های بدن کرم در برابر پوست آن مثل باد در یک تایر عمل می کند و چیزی را ایجاد می کند که به آن اسکلت هیدرواستاتیک اطلاق می شود و به آن کمک می کند تا زمین را بکند. برخی از حیوانات از اسکلت فواید زیادی می برند، مثلاً اسکلت از آسیب، دفاع در برابر دشمن و خشک شدن بدن جلوگیری می کند اما محدودیت هایی هم در اسکلت وجود دارد. اسکلت روی دست ها سنگینی می کند، و از سوی دیگر برای موجود زنده به منزله زندگی در قفس است و به آن اجازه رشد نمی دهد. برخی از گونه های حشرات برای بزرگ شدن باید پوست اندازی کنند و تا رشد پوسته جدید از دیده ها دور باشند.

اسکلت برخی از حشرات از صفحات سختی تشکیل شده است که با مفصل های منعطف هماهنگی دارند. در سوسک ها بال رویی از تکرار صفحات سخت یا الیترا ایجاد شده است که لایه های زیرین بال را تشکیل می دهند. شاخک های سوسک بسیار سخت است چون از ماده ای به نام کیتین ساخته شده است. اسکلت داخلی در بسیاری از حشرات از کیتین ساخته شده است که به صورت لایه هایی از فیبرهای موازی روی هم چیده شده است. فیبرهای هر لایه در جهات مختلف شکل پیدا کرده اند و این اسکلت را خیلی سخت کرده است. این ایده در کامپوزیت هایی که در هواپیماها و فضاپیماها به کار رفته اند، کپی برداری شده تا در همه جهات خواص نزدیک به هم باشد.

مهم ترین عنصر اسکلت ما استخوان است. استخوان ها دارای کارکردهای مکانیکی، ترکیبی و متابولیکی مختلفی برای بدن ما هستند. استخوان ها همچنان که چهارچوب اسکلتی بدن ما را حفظ می کنند، امکان انتقال صدا در گوش را فراهم می سازند، امکان تولید خون در مغز استخوان را ممکن ساخته و منبعی برای کلسیم و فسفر شناخته می شوند. این کارکرد ها الزامات جدی ای بر خواص مکانیکی استخوان ها می گذارد. به عنوان مثال استخوان ها باید به اندازه کافی سفت باشند تا وزن بدن را تحمل کنند و به اندازه کافی محکم باشند تا به سادگی نشکنند. مواد ساختاری بیولوژیک مانند استخوان ها خواص مکانیکی برجسته ای دارند لذا از دید مهندسی مواد فهم دقیق تر اصول ساخت استخوان ها می تواند موجب طراحی بهینه نانوکامپوزیت ها گردد. اما برای اینکه بفهمیم چگونه ساختار استخوان ها منجر به عملکرد آن ها می گردد لازم است بدانیم چگونه ساختار میکروسکوپی آن ها ترکیب شده و ساختار ماکروسکوپی را می سازد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : استخوان‌ها ، نانوکامپوزیت‌های ، اسکلت بدن ، نانوکامپوزیت‌های طبیعی
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت