دسته بندی محتوا
پست های اسپانسرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هابهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینخواص عنبر نسارا
پست های بیشتر از دسته بهداشت و سلامت

عنبر نسارا یا همان پشگل ماچلاق مدفوع الاغ ماده است که به عنوان یکی از تاثیرگذارترین داروهای گیاهی برای درمان انواع بیماری ها بکار می رود در این مقاله به این ماده و تحقیقاتی که پیرامون آن انجام شده است اشاره شده و همچنین روش مصرف آن و بیماری هایی که به کمک آن درمان می شوند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : farid61 شماره پست : 16694 تاریخ انتشار : 1396/10/25
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Royal2018 ,
دود عنبر نساء یکی از بھترین درمان ھای سینوزیت ھای مزمن، سرما خوردگی، عفونت ھای واژینال و درمان انواع زخم ھای عفونی و غیر عفونی است.  ھمچنین برخی معتقدند که دود عنبر نساء فرآیند زایمان طبیعی را آسان تر خواھد کرد! تجربه نشان می دھد که استفاده از دود عنبرنسا ھیچ عوارض جانبی خاصی برای بدن ندارد. بنابراین از امتحان این ماده طبیعی و بی خطر و پر سود خود را محروم نکنید.


نکات مهم در استفاده از عنبر نسارا

خوردن عنبرنسارا ممنوع است و می تواند برای سلامتی مضر باشد.در ضمن مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در مقاله ای با عنوان تاثیر دودهای طبی بر برخی عوامل عفونت زای بیمارستانی به این نتیجه رسیدند که با توجه به یافته های پژوهشی و اثرات ضد میکروبی دودسرگین بر روی میکروبهای بسیار مقاومی مانند استا استافیلوکوک اورئوس و سودوموناس آئروژینوزا لزوم انجام تحقیقات وسیع تر در مورد مواد موثره خواص دود سرگین مطرح می گردد .


روش مصرف عنبر نسارا

۱- دود دادن عنبر نسارا در محیط های بسته مثل فضای خانه، مانند اسفند اثر میکروب کشی قوی دارد و انجام گاهگاهی این کار به ویژه در فصول سرد، تاثیر قابل توجّهی در کاهش موارد بروز بیماری هایی مثل سرماخوردگی دارد؛ به ویژه اگر یکی از اعضای خانواده سرما خورده باشد می توان با این کار از افزایش بار ویروس در فضای محلّ زندگی کاست.

۲- استنشاق دود عنبر نسارا یکی از راه های مناسب برای درمان سینوزیت های مزمن و حاد و سرماخوردگی است. این کار در درمان سردردهای کهنه نیز موثّر است. برای این کار، عنبرنسارا را در یک اسفند دود کن ریخته روی شعله کم قرار داده دود متصاعد شده را استنشاق کنید.

۳- گرفتن مواضعی از بدن که دچار خارش است روی دود عنبر نسارا، یکی از روش های بسیار موثّر در کاهش انواع خارش هاست. همچنین این کار، برای درمان تاول ها و زخم های ترشّح دار نیز اثر مناسبی دارد. این روش یکی از بهترین روش های درمانی اگزما هم هست. همچنین این کار تاثیر بسیار خوبی در ترمیم سریع انواع زخم ها به ویژه زخم های سوختگی دارد.

۴- ضماد کردن مخلوط عنبر نسارا و سرکه روی پیشانی در درمان خون دماغ مفید است.

۵- به روش های ذیل می توان از عنبر نسارا برای کمک به درمان صرع استفاده کرد:
۵-۱- استنشاق عصاره خشک آن با سرکه.
۵-۲- استفاده از آب عنبر نسارای تازه به عنوان قطره بینی.

۶ - پاشیدن پودر عنبر نسارای خشک بر روی انواع زخم های تازه، علاوه بر کمک به بهبودی آنها، خونریزی آنها را نیز متوقّف می کند.

7 - دود دادن عنبرنسارا برای کاهش خونریزی و کوتاه کردن دوره عادت ماهیانه بانوان و درمان عفونت های واژینال مفید است.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : خواص عنبر نسارا ، عنبر نسارا ، فواید عنبر نسارا ، خاصیت عنبر نسارا ، درمان سینوزیت با عنبر نسارا ،
 انتظار نداشتم عنبر نسارا چنین خواصی متنوع و جالبی داشته باشه
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت