دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینآیـا خانه اهمیت خود را از دست داده؟

پست های بیشتر از دسته خانه و خانواده

زندگی خانوادگی یکی از مسائل بغرنج و مشکل اجـتماعی اسـت در ادوار گذشته حساسیت و اهمیت این مسئله علماء‌ و دانشمندان‌ اخلاق را واداشته که فصل های متعددی درباره نحوه روابط زن و مرد نوشته و هر یک این مساله اجتماعی را به نحوی جوابگوئی نموده‌ اند و برای اهمیت آن همین بس کـه فـلاسفه‌ قدیم‌ تدبیر منزل را با سیاست مدن هم دوش می دانستند.
پست اسپانسر ( مهمان ) گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
شماره پست : 16641 تاریخ انتشار : 1396/10/15
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : taba10 , amirhosein1818 ,
قابل توجه اینکه در اجتماع و محیط‌ زنـدگی‌«خانه‌»وضع تازه‌ای به خود گرفته که در گذشته اثری از آن دیده نمی شد‌ و آن‌ اینکه‌ «خانه» موقعیت حساس خود را از دست داده و دیـگر آن تـوجه و اهـمیت گذشته را‌ ندارد‌؛ خانه‌ در اجتماع کنونی به عنوان «خوابگاه» تلقی شده و زن و مرد در سـاعات خـاصه، بدان مکان‌ پناه‌ می برند و برای خواب و احیانا غذا از این محیط استفاده می نمایند و در غیر این‌ ساعات‌ زن و مـرد سـعادت و خوشبختی را در خارج از محیط خانه دانسته و دنبال آن می روند.

زن‌ و مرد‌ عصر حاضر آزادی فـراوانی دارنـد، مـعاشرت‌ های امروز چاشنی‌ هائی به نام رقص و مشروب و قمار پیدا‌ کرده‌. ساعات‌ آزادی زن و مرد دیگر در خانه سپری نـمی گردد بـلکه جـای آن را گردش های دسته‌ جمعی و تفریحات شبانه‌ و مجالس‌ رقص و سینما و تاتر گرفته است!

و اگر کودکان خـردسالی داشـته باشند این نونهالان‌ معصوم‌ که‌ همانند گل های لطیف نیازمند نوازش بیشتری می باشند بـه جای ایـنکه در خـانه در دامن پر مهر‌ و محبت‌ مادر‌ نشسته به چهره پدر نگاه کنند با قیافه ی افسرده و غم‌ افزا در کنج خـانه‌ خـزیده‌ در مواقعی که نیازمند محبت های و عواطف سرشار پدر و مادر خود می باشند قیافه سرد و یا غـضب‌ آلود دایـه‌ و نـوکر‌ جانشین آن مهر و محبت می گردد،این صحنه خود شاهد و گواه زنده‌ای از‌ حق‌ کشی‌ و محرومیت هائی است که آزادی بـی‌ بند و بار عـصر کنونی‌ بوجود‌ آورده‌ است!

خانه در نظر این گروه از‌ مردان‌ و زنان حکم زنـدان تـاریک و مـخوفی دارد،اگر روزی در اثر بروز برخی از‌ حوادث‌ نتوانند به شب‌ نشینی‌ ها و تفریحات شبانه‌ خود‌ ادامه دهند‌ و مجبورا‌ در‌ مـحیط خـانه بـمانند گوئی در و دیوار‌ خانه‌ ایشان را در خود فشرده استخوان های بدنشان را می خواهد متلاشی کند...در‌ حـقیقت‌ ایـن چنین اشخاص بیچارگانی هستند که‌ دائما از خانه گریزان‌ بوده‌ و از خیابان به کافه و از کافه‌ به سینما‌ و از آنجا به قمارخانه مـی روند.

ایـنان همانند تشنگانی هستند که سرچشمه ی نشاط و شادی را‌ رها‌ کرده و از کانون خوشبختی و سـعادت‌ خـانه‌ فرار‌ می کنند. در نظر‌ این‌ گونه‌ اشخاص محیط خـانه غـم‌ انگیز‌ و مـلال‌ آور‌ است از مکررات خانه خسته می شوند ولی باید بـه چنین اشـخاصی گوشزد کرد که خانه‌ سرچشمه ی خوشبختی و محیط خانه یکسان و یکنواخت نیست‌، چهره‌ کـودکان شـاداب‌ و خندان‌ و قیافه‌ درخشان و محبت بـار هـمسر‌ و احساسات و عـواطف گـرمی کـه در کانون خانه وجود دارد در هیچ جائی از کـافه و سـینما‌ و مجالس‌ رقص و قمار نمی توان پیدا کرد.

چـه بسیار روشن است‌ که‌ تـفریحات‌ شـبانه آزادی‌ های بی‌ بند و بار زن و مرد خواهی نخواهی‌ اختلاف‌ و مشاجراتی‌ به وجود‌ می آورد‌ که‌ صحنه بروز و ظـهور ایـن کشمکش‌ های زن و مرد در محیط خانه خـواهد بـود.پس مـعلوم می شود که مـحیط خـانه از هر غم و بلائی بـر کـنار است و این ساکنان‌ خانه هستند که با افعال خود محیط گرم خانه را به جهمنی سـوزان تـبدیل می نمایند!

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : خانه و خانواده
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت