دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینزیست توده انسانی، اثری فراتر از تصورات بر جنگل‌ها و مراتع دارد

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

پیش از این، میزان تأثیر انسان بر پوشش گیاهی زمین بدون تغییر دادن و متعاقب آن ذخیره کربن در گیاهان، بسیار کمتر تصور می‌شد. محافظت از جنگل و مراتع باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : rahman1341 شماره پست : 16609 تاریخ انتشار : 1396/10/30
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : vashty ,

استفاده از زیست توده‌ی انسانی، ذخایر کربن موجود در گیاهان را به‌ میزان ۵۰ درصد کاهش داده است. به این معنی که CO2 به میزان وسیعی در طول قرن‌ها و هزاره گذشته در جو منتشر شده است. زیست توده یا بیومس، یک منبع تجدیدپذیر انرژی است که از مواد زیستی به‌ دست می‌آید. مواد زیستی شامل موجودات زنده یا بقایای آن‌ها است.سهم مدیریت جنگل‌ها و چرانیدن احشام در مراتع طبیعی نسبت به از دست رفتن ذخایر کربن با میزان جنگل‌زدایی برابر است. در حال حاضر این اثرات در مدل‌های ذخایر کربن موجود و ارزیابی‌های انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) تولیدشده از سطح زمین بسیار ناچیز است.

جنگل‌های مدیریت‌شده، حدود یک‌سوم کربن کمتری نسبت به جنگل‌های بکر و دست‌نخورده ذخیره می‌کنندپیش‌بینی‌ آب و هوایی جهانی و محاسبات مربوط به اثرات GHG بر سياست‌های انرژی زيست در آینده، بدون توجه کامل به اثرات مدیریت زمین در معرض خطا هستند و ارزیابی قوی اقداماتی که به دستیابی به هدف ۱.۵ درجه‌ای تعهدنامه پاریس کمک کند، به‌طور جدی به خطر می‌اندازد.

این اصلاعات بخشی از نتیجه تحقیقاتی است که توسط کارل هینز ارب از مؤسسه اکولوژی اجتماعی انجام و در مجله علمی Nature منتشر شده است.ذخایر کربن در گیاهان نقش مهمی در تعیین سیستم آب و هوایی جهانی دارند. بااین‌حال ویژگی‌های اساسی گیاهان تا به امروز توجه کمی به خود جلب کرده‌اند. با این‌که تحقیقات در سال‌های اخیر با توجه به میزان سنجش اثرات جنگل‌زدایی پیشرفت چشمگیری داشته؛ اما اثرات استفاده از زمین که با تغییر پوشش زمین مرتبط نیست، عمدتا نادیده گرفته شده است.یک تیم تحقیقاتی بین‌المللی به رهبری کارل هینز ارب، به‌تازگی مقاله‌ای در مجله Nature منتشر کرده که هدف از انجام آن، پاسخ به این شکاف علمی است. نتیجه‌ی محاسبات بر اساس داده‌های موجود تا به امروز، نشان از آن دارد که اکوسیستم‌های زمین در حال حاضر حدود ۴۵۰ میلیارد تن کربن ذخیره می‌کنند.

کارل هینز ارب می‌گوید: با این اوصاف، گیاهان در دنیایی فرضی بدون استفاده از زمین، به میزان ۹۱۶ میلیارد تن کربن ذخیره می‌کنند.نزدیک به ۵۳ تا ۵۸ درصد از اختلاف حدود ۴۶۶ میلیارد تن کربن را می‌توان به پاکسازی بیشه و جنگل‌ها (عمدتا برای اهداف کشاورزی) نسبت داد. استفاده از زمین بدون جبران پوشش گیاهی از‌دست‌رفته نیز تأثیر زیادی بر میزان کربن ذخیره‌شده در گیاهان در سطح جهانی دارد؛ برای مثال مدیریت جنگل یا چرانیدن در مراتع طبیعی که سهم آن‌ها در حدود ۴۲ تا ۴۷ درصد تخمین زده می‌شود. دو‌سوم از این میزان را می‌توان به مدیریت جنگل و یک سوم را به چراگاه‌ها اختصاص داد.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : زیست توده انسانی ، تأثیر انسان بر پوشش گیاهی ، زیست توده
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت