دسته بندی پست ها
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینراهنمای کاشت ریحان

پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

آفات و بیماری ها ی ریحان: برای جلوگیری از آفت زدن سبزی ها هر از چند گاهی باید مقداری آب را با الکل مخلوط کنید و به جای سم، روی سبزی ها اسپری نمایید.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 2 ) بنچاق !
نویسنده : senator1994 شماره پست : 15476 تاریخ انتشار : 1396/09/05
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : taba10 , ns6200 ,

حتی اگر ریحان ها مورد حمله شته ها هم قرار گرفته باشند با این کار، از بین می‌روند.  از طرف دیگر، چون طی مراحل رشد از هیچ سمی استفاده نمی شود، سبزیجات کاملا ارگانیک (طبیعی) هستند.البته راه های دیگری نیز برای پیشگیری از آفت زدگی گیاهان وجود دارد؛ مثلا می توانیم یک گلدان گیاه جعفری یا همیشه بهار را کنار گلدان ریحان خود قرار دهید. با این روش تا ۶۰ درصد از بیمار شدن گیاه و حمله شته‌ها کاسته می‌شود.یک ساقه از گیاه ریحان بطول تقریبی 10 سانتیمتر را انتخاب کرده و با یک کارد تیز (و نه قیچی)، از زیر گره یک برگ برش دهید. منظور از گره برگ نقطه ای از ساقه است که محل رویش برگ یا ساقه جدید باشد.

 

کاشت ریحان از ساقه 

تمامی برگ های موجود در 4/3 پایینی ساقه را جدا کرده و آن را در یک لیوان آب قرار دهید. لیوان را در محل نورگیری که خیلی گرم نباشد تا زمانیکه گیاه ریشه دهد بگذارید.فراموش نکنید که هر چند روز یکبار آب لیوان را عوض کنیدزمانیکه طول ریشه ها به 5 سانتیمتر رسید، گیاه را از آب خارج کرده و هر ساقه را در گلدانی به قطر حداقل 10 سانتیمتر که حاوی کمپوست یا خاک مناسب گیاه باشد بکارید. به گلدان آب داده و آن را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید. بهتر است محل قرارگیری گلدان جایی باشد که گیاه حداقل 6 ساعت در روز در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد. پس از گذشت چند هفته ریحان شما آماده مصرف خواهد بود.

 


محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : کاشت ریحان ، بذر ریحان ، کاشت سبزیجات
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت