دسته بندی محتوا
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلایننحوه پیگیری پرونده های دعاوی علیه شهرداری
پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

وکیل باتجربه و دلسوز ، موجب پیروزی شخص مسحق در دعاوی علیه شهرداری می شود. وکیل قراردادها متخصص پیگیری پرونده های حقوقی پیمانی هموطنان میباشد.
پست اسپانسر ( مهمان ) گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : SAEIIID شماره پست : 13921 تاریخ انتشار : 1397/09/20
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : ERERER , saeedtoroq , zohre2828 , yaser , Bostodl ,
به گزارش وکیل موسسه حقوقی دادپویان حامی ، طبق اصل 173 قانون اساسی رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأموران، واحدها یا آیین نامه های دولتی یا شهرداری و احقاق حقوق در صلاحیت دیوان عدالت اداری می باشد ولی در تمام دعاوی علیه شهرداری نمی توان به دیوان عدالت اداری مراجعه نمود بلکه برخی از دعاوی علیه شهرداری در صلاحیت مراجع قضایی عمومی می باشد. دعاوی مطروحه علیه شهرداری بسیار گوناگون است لذا اینکه دعوی علیه شهرداری در صلاحیت کدام یک از مراجع قضایی و یا دیوان عدالت اداری بستگی به دعوای مطروحه دارد.


طرح دعوا علیه شهرداری در دیوان عدالت اداری

در صورتی که اشخاص نسبت به اقدامات و تصمیماتی که وکیل قراردادها ی شهرداری ها در راستای وظایف خویش اتخاذ می نمایند شکایتی داشته باشند می توانند به دیوان عدالت اداری مراجعه نمایند. همچنین در صورت شکایت و اعتراض نسبت به آراء و تصمیمات کمیسیون های شهرداری نیز در صلاحیت دیوان عدالت اداری می باشد. دیوان عدالت اداری نسبت به شکایات اشخاص علیه شهرداری وارد ماهیت نشده و تنها تخلف و تعدی احتمالی شهرداری را کشف و اعلام می نماید و پس از اثبات تخلف و تعدی شهرداری می توان جهت مطالبه خسارات، در مراجع قضایی عمومی علیه شهرداری طرح دعوی نمود. لذا به طور مثال اگر در اجرای آراء کمیسیون ماده 100 شهرداری؛ مأمورین اقدام به تخریب ساختمان نمایند یا در اجرای رأی کمیسیون ماده 77 شهرداری، اموال مودی توقیف گردد و مالک یا مودی در این خصوص متضرر گردند ابتدا می بایست دعوی علیه شهرداری در دیوان عدالت اداری مطرح گردد و پس از اثبات تخلف کمیسیون های مذکور از قوانین و مقررات، در مراجع قضایی عمومی دعوا علیه شهرداری جهت مطالبه خسارت و یا الزام شهرداری به جبران خسارت مطرح گردد.


طرح دعوا علیه شهرداری در محاکم قضایی

همانطور که در مطالب مشاوره حقوقی فوق الذکر بیان گردید پس از اثبات مسئولیت و تخلف شهرداری می بایست جهت تعیین میزان خسارت و مطالبه آن در دادگاه های عمومی حقوقی طرح دعوی علیه شهرداری انجام گیرد. در برخی دعاوی علیه شهرداری بین دادگاه های عمومی و دیوان عدالت اداری اختلاف نظرهایی وجود دارد. مانند تملک و تصرف شهرداری جهت پروژه های عمرانی که این موضوع در واقع باید در دادگاه های عمومی مطرح گردد ولی در برخی موارد دیده می شود برخی مراجع قضایی معتقد هستند این گونه دعاوی می بایست در دیوان عدالت اداری مطرح گردد لذا تعیین صلاحیت جهت رسیدگی به دعاوی علیه شهرداری باعث سردرگمی اشخاص شده و موجب طولانی شدن امر رسیدگی می باشد. دعاوی علیه شهرداری که ناشی از قراردادهای پیمانکاری می باشد و یا خسارات مالی که از جانب شهرداری متوجه یکی از شهروندان می شود نیز در دادگاه های عمومی حقوقی مطرح می گردند.


طرح دعوا علیه شهرداری در کمیسیون ماده 38 آیین نامه معاملات شهرداری تهران

کمیسیون ماده 38 آیین نامه معاملات شهرداری تهران به دعاوی علیه شهرداری رسیدگی می کند که ناشی از اختلافات معاملاتی براساس مزایده و مناقصه صورت گرفته باشد. لذا به دعاوی علیه شهرداری تحت عناوین مطالبه وجه چک بابت ثمن مورد معامله و اجاره بهای مجل های واگذار شده و دعوی تخلیه و … رسیدگی نمی نماید.

موسسه حقوقی دادپویان حامی با بهره گیری از وکلای متخصص در دعاوی علیه شهرداری آماده ی ارائه خدمات حقوقی تخصصی خویش در این زمینه می باشد. گروه حامی پیمان با سالها تجربه موفق در خصوص دعاوی علیه شهرداری توانسته رضایت موکلین خود را فراهم آورد و جهت گسترش حوزه فعالیت خویش آماده ی ارائه خدمات تخصص وکالت دعاوی علیه شهرداری، مشاوره حقوقی تلفنی در دعاوی علیه شهرداری می باشد جهت بهره مندی از این خدمات می توانید با موسسه تماس حاصل فرمائید و از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی بهره مند گردید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : وکیل قراردادها ، مشاوره حقوقی تلفنی ، دعاوی علیه شهرداری ،
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شویدتبلیغ با میترا نت