تعریف تنظیم قرارداد پیمانکاری - نحوه قرارداد بستن | تنظیم قرارداد پیمانکاری

ورود به حساب دسترسی سریع

تعریف تنظیم قرارداد پیمانکاری - نحوه قرارداد بستن

پست اسپانسر ( مهمان )
در این مقاله قصد داریم نیم نگاهی بر صنعت پیمانکاری، قرارداد پیمانکاری ، قوانین و ضوابط مرتبط با تنظیم قرارداد پیمانکاری داشته باشیم. شاید غیر قابل باور باشد اما پیمانکاری صنعتی به قدمت بشر و رشد و جهش او در امور مختلف است.

به گزارش واحد تنظیم قرارداد پیمانکاری گروه حامی پیمان ، در این مقاله قصد داریم نیم نگاهی بر صنعت پیمانکاری، قرارداد پیمانکاری ، قوانین و ضوابط مرتبط با تنظیم قرارداد پیمانکاری داشته باشیم. شاید غیر قابل باور باشد اما پیمانکاری صنعتی به قدمت بشر و رشد و جهش او در امور مختلف است. پروژه‌های کوچک و بزرگی مثل ساخت دیوار چین تا اهرام ثلاثه مصر از نقاط پررنگ تاریخ هستند که پیمانکاری در شکل‌گیری و پیشبرد آن‌ها تاثیر همه جانبه و مهمی داشته است. هر چند که حضور این صنعت در همه امور زندگی ما از ساختمان سازی تا توسعه شهری و مملکتی دیده می شود اما کم تر کسی وجود دارد که به صورت شفاف با مفهوم پیمانکاری، قراردادهای پیمانکاری و انواع و اقسام آن آشنایی داشته باشد.

احتمالا وقتی صحبت از تنظیم قرارداد پیمانکاری  به میان می آید پیمانکار ساختمان اولین مورد مرتبطی باشد که به ذهنتان خطور می کند؛ همان کسی که طی یک قرارداد پیمانکاری با صاحب امتیاز زمین و سرمایه متهعد می شود نیرو کاری کافی را برای ساخت و ساز یک بنا در اختیار وی قرار دهد و آن ها را تا پایان ساخت ساختمان مدیریت و هدایت کند. اما قطعا اگر شما هم قصد دارید اموری مثل پروژه های عمرانی، سدسازی، راهسازی و …را طی قراردادهای پیمانکاری به نتیجه برسانید به اطلاعات جامع تر و کامل تری نیاز دارید؛ اطلاعاتی حقوقی درباره قراردادها، قوانین و ضوابط مرتبط با تنظیم قرارداد پیمانکاری که فعالیت های پیمانکاری را روشن خواهد کرد.

تعریف تنظیم قرارداد پیمانکاری - نحوه قرارداد بستن

تنظیم قرارداد پیمانکاری در گروه حامی پیمان

پیمانکاری ترکیبی برگرفته از واژه پیمان است. پیمان همان طور که حدس می زنید عهد و قول و قراری است که ما بین دو یا چند نفر تنظیم قرارداد پیمانکاری منعقد می شود. حال یک تعریف حقوقی و ثابت برای واژه پیمان مطرح شده و آن را سندی می دانند که مشخصات اصلی پیمان، مانند مشخصات دو طرف، موضوع، مبلغ و مدت پیمان در آن بیان شده است.

پیمانکار شخص حقیقی یا حقوقی و طرف دیگر امضاکننده تنظیم قرارداد پیمانکاری ساختمان است و اجرای موضوع پیمان را بر اساس اسناد و مدارک پیمان بر عهده گرفته است. نمایندگان و جانشین‌های قانونی پیمانکارنیز در حکم پیمانکار هستند. پیمانکار می تواند یک شرکت خصوصی باشد که تحت یک برند با شما قرارداد می بندد. شما در این قراردادهای پیمانکاری کارفرما هستید. کارفرما به شکل زیر از نظر حقوقی تعریف می شود:

کارفرما شخص حقوقی است که یک طرف امضاکننده‌ی تنظیم قرارداد پیمانکاری است و عملیات موضوع پیمان را بر اساس اسناد و مدارک پیمان به پیمانکار واگذار کرده است. نمایندگان و جانشین‌های قانونی کارفرما در حکم کارفرما هستند. در یک قرارداد پیمانکاری افراد دیگری هم هستند که شاید به لحاظ اهمیت در مرتبه سوم و چهارم قرار گیرند اما به هر حال چون در بخشی از قرارداد نام آن ها ذکر می شود باید با تعریف دقیق آن ها نیز آشنایی داشت:

مدیر طرح شخص حقوقی است که به منظور مدیریت اجرای کار در چارچوب اختیارات تعیین شده در اسناد و مدارک تنظیم قرارداد پیمانکاری ، از سوی کارفرما به پیمانکار معرفی می‌شود.

 مهندس مشاور شخص حقیقی یا حقوقی است که برای نظارت بر اجرای کار در چارچوب اختیارات تعیین شده در اسناد و مدارک پیمان به پیمانکار معرفی می‌شود.

گروه حامی پیمان اولین موسسه حقوقی تخصصی قراردادهای پیمانکاری می باشد که به همراه وکلای پایه یک دادگستری باتجربه در تنظیم قراردادهای پیمانکاری ، توانسته اند گامی بلند در راستای صنعت پیمانکاری کشور بردارند. جهت درخواست مشاوره حقوقی می توانید به آدرس اینترنتی گروه حامی پیمان hamipeyman.com یا شماره تماس 02188543084 تماس حاصل فرمایید.


  • تصویر شماره 1 :: تنظیم قرارداد پیمانکاری
دوست داشتم ! ( 2 + ) گزارش تخلف این پست نویسنده : SAEIIID دسته بندی : روزانه و اجتماعی
7 واقعیت جالب و باورنکردنی در مورد زنان که خود نیز از آن بی اطلاعند! 7 واقعیت جالب و باورنکردنی در مورد زنان که خود نیز از آن بی اطلاعند!
عادت های عجیب چهره های مشهور برای خوابیدن عادت های عجیب چهره های مشهور برای خوابیدن
چطور یک زن و شوهر واقعی شوید؟ چطور یک زن و شوهر واقعی شوید؟
زنان با این کارها مردان را فراری می دهند زنان با این کارها مردان را فراری می دهند
بازار کار رشته شیمی مقطع ارشد بازار کار رشته شیمی مقطع ارشد
نحوه پیگیری پرونده های دعاوی علیه شهرداری نحوه پیگیری پرونده های دعاوی علیه شهرداری
ابطال رای داوری را چگونه انجام دهیم؟ ابطال رای داوری را چگونه انجام دهیم؟
آشنایی با نحوه تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت آشنایی با نحوه تنظیم قرارداد مشارکت در ساختنظری برای نمایش یافت نشد، شما اولین نظر را ارسال کنید !

برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


نماد اعتماد ملی
1