دسته بندی محتوا
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینتعریف تنظیم قرارداد پیمانکاری - نحوه قرارداد بستن
پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

در این مقاله قصد داریم نیم نگاهی بر صنعت پیمانکاری، قرارداد پیمانکاری ، قوانین و ضوابط مرتبط با تنظیم قرارداد پیمانکاری داشته باشیم. شاید غیر قابل باور باشد اما پیمانکاری صنعتی به قدمت بشر و رشد و جهش او در امور مختلف است.
پست اسپانسر ( مهمان ) گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : SAEIIID شماره پست : 13678 تاریخ انتشار : 1397/09/24
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : Royal2018 , saeedtoroq , Kamrannnnnn21 , abc123 , tanhaa ,
به گزارش واحد تنظیم قرارداد پیمانکاری گروه حامی پیمان ، در این مقاله قصد داریم نیم نگاهی بر صنعت پیمانکاری، قرارداد پیمانکاری ، قوانین و ضوابط مرتبط با تنظیم قرارداد پیمانکاری داشته باشیم. شاید غیر قابل باور باشد اما پیمانکاری صنعتی به قدمت بشر و رشد و جهش او در امور مختلف است. پروژه‌های کوچک و بزرگی مثل ساخت دیوار چین تا اهرام ثلاثه مصر از نقاط پررنگ تاریخ هستند که پیمانکاری در شکل‌گیری و پیشبرد آن‌ها تاثیر همه جانبه و مهمی داشته است. هر چند که حضور این صنعت در همه امور زندگی ما از ساختمان سازی تا توسعه شهری و مملکتی دیده می شود اما کم تر کسی وجود دارد که به صورت شفاف با مفهوم پیمانکاری، قراردادهای پیمانکاری و انواع و اقسام آن آشنایی داشته باشد.

احتمالا وقتی صحبت از تنظیم قرارداد پیمانکاری  به میان می آید پیمانکار ساختمان اولین مورد مرتبطی باشد که به ذهنتان خطور می کند؛ همان کسی که طی یک قرارداد پیمانکاری با صاحب امتیاز زمین و سرمایه متهعد می شود نیرو کاری کافی را برای ساخت و ساز یک بنا در اختیار وی قرار دهد و آن ها را تا پایان ساخت ساختمان مدیریت و هدایت کند. اما قطعا اگر شما هم قصد دارید اموری مثل پروژه های عمرانی، سدسازی، راهسازی و …را طی قراردادهای پیمانکاری به نتیجه برسانید به اطلاعات جامع تر و کامل تری نیاز دارید؛ اطلاعاتی حقوقی درباره قراردادها، قوانین و ضوابط مرتبط با تنظیم قرارداد پیمانکاری که فعالیت های پیمانکاری را روشن خواهد کرد.

تعریف تنظیم قرارداد پیمانکاری - نحوه قرارداد بستن

تنظیم قرارداد پیمانکاری در گروه حامی پیمان

پیمانکاری ترکیبی برگرفته از واژه پیمان است. پیمان همان طور که حدس می زنید عهد و قول و قراری است که ما بین دو یا چند نفر تنظیم قرارداد پیمانکاری منعقد می شود. حال یک تعریف حقوقی و ثابت برای واژه پیمان مطرح شده و آن را سندی می دانند که مشخصات اصلی پیمان، مانند مشخصات دو طرف، موضوع، مبلغ و مدت پیمان در آن بیان شده است.

پیمانکار شخص حقیقی یا حقوقی و طرف دیگر امضاکننده تنظیم قرارداد پیمانکاری ساختمان است و اجرای موضوع پیمان را بر اساس اسناد و مدارک پیمان بر عهده گرفته است. نمایندگان و جانشین‌های قانونی پیمانکارنیز در حکم پیمانکار هستند. پیمانکار می تواند یک شرکت خصوصی باشد که تحت یک برند با شما قرارداد می بندد. شما در این قراردادهای پیمانکاری کارفرما هستید. کارفرما به شکل زیر از نظر حقوقی تعریف می شود:

کارفرما شخص حقوقی است که یک طرف امضاکننده‌ی تنظیم قرارداد پیمانکاری است و عملیات موضوع پیمان را بر اساس اسناد و مدارک پیمان به پیمانکار واگذار کرده است. نمایندگان و جانشین‌های قانونی کارفرما در حکم کارفرما هستند. در یک قرارداد پیمانکاری افراد دیگری هم هستند که شاید به لحاظ اهمیت در مرتبه سوم و چهارم قرار گیرند اما به هر حال چون در بخشی از قرارداد نام آن ها ذکر می شود باید با تعریف دقیق آن ها نیز آشنایی داشت:

مدیر طرح شخص حقوقی است که به منظور مدیریت اجرای کار در چارچوب اختیارات تعیین شده در اسناد و مدارک تنظیم قرارداد پیمانکاری ، از سوی کارفرما به پیمانکار معرفی می‌شود.

 مهندس مشاور شخص حقیقی یا حقوقی است که برای نظارت بر اجرای کار در چارچوب اختیارات تعیین شده در اسناد و مدارک پیمان به پیمانکار معرفی می‌شود.

گروه حامی پیمان اولین موسسه حقوقی تخصصی قراردادهای پیمانکاری می باشد که به همراه وکلای پایه یک دادگستری باتجربه در تنظیم قراردادهای پیمانکاری ، توانسته اند گامی بلند در راستای صنعت پیمانکاری کشور بردارند. جهت درخواست مشاوره حقوقی می توانید به آدرس اینترنتی گروه حامی پیمان hamipeyman.com یا شماره تماس 02188543084 تماس حاصل فرمایید.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : تنظیم قرارداد پیمانکاری ،
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شویدتبلیغ با میترا نت