دسته بندی محتوا
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینشرایط عمومی پیمان - بررسی شرایط عمومی و خصوصی
پست های بیشتر از دسته روزانه و اجتماعی

شرایط عمومی پیمان چیست ؟ اگر شما نیز با پرسش شرایط عمومی پیمان چیست ؟ مواجه گشته اید، این مقاله را از دست ندهید. شرایط عمومی و خصوصی پیمان چیست ؟
پست اسپانسر ( مهمان ) گزارش تخلف دوست داشتم ( 6 ) بنچاق !
نویسنده : SAEIIID شماره پست : 13530 تاریخ انتشار : 1397/09/26
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mohajer65 , saeedtoroq , ns6200 , yaser , amin4447 ,
شرایط عمومی پیمان آیا اطلاعات کاملی از شرایط عمومی پیمان دارید ؟ بسیاری از پیمانکاران و مهندسین عزیز بعد از تنظیم قرارداد پیمانکاری در این  قانون با مشکلات عدیده ای مواجه میشوند که قصد داریم در این صفحه همه آنها را بررسی کنیم. مقاله قصد داریم شما خوانندگان گرامی را با شرایط عمومی و خصوصی پیمان آشنا کنیم. ممکن است بارها با از خود پرسیده باشید که شرایط عمومی پیمان به چه معنا میباشد. پس اگر شما نیز با پرسش شرایط عمومی پیمان یعنی چه ؟ مواجه گشته اید، این مقاله را از دست ندهید. همچنین سوالات و مشکلات حقوقی خود را در رابطه با شرایط عمومی پیمان میتوانید طی تماس تلفنی با موسسه و یا ثبت دیدگاه در انتهای همین صفحه مطرح کنید تا کارشناسان متخصص گروه حامی پیمان در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

شرایط عمومی و خصوصی پیمان چیست ؟ شرایط مندرج در قرارداد از دو گروه عمده تشکیل شده است یکی شرایط عمومی و دیگری شرایط خصوصی پیمان. شرایط عمومی، شرایط عمومی حاکم بر پیمان را تعیین می کند که در تمامی قراردادها به طور یکسان بوده و متشکل از 54 ماده می باشد. شرایط عمومی پیمان چیست؟ این قانون به تعهدات تبعی غیرقابل تغییر و عام حاکم بر قرارداد گفته می شود. در واقع شرایط عمومی یک چارچوب کلی است که بسیاری از تکالیف، حقوق و مسئولیتهای کارفرما و پیمانکار در آن قید شده است.   طرفین قرارداد باید از شرایط عمومی و خصوصی پیمان پیروی کند و از آنجایی که مفاد این قانون جنبه عام دارد، لذا فرض بر این است که پیمانکار، نظیر قانون حاکم بر پیمان از مفاد آن مطلع است. تدوین اولیه این قانون در ایران به سال 1343 باز می گردد اما بازنگری جدی و تغییرات عمده در ماده های 53،48،47،46،30،29،28 در سال 1376 آغاز گردید و تمام این تلاشها منجر به آن شد که مجموعه جدید این قانون در خرداد 1378 آماده و قابل بهره برداری شود.

شرایط عمومی پیمان دارای 5 فصل می باشد که عبارتست از تعاریف و مفاهیم، تأییدات و تعهدات پیمانکار، تعهدات و اختیارات کارفرما، تضمین، پرداخت، تحویل کار، حوادث قهری، فسخ، ختم، تعلیق، هزینه تسریع، خسارت تأخیر، تسویه حساب و حل اختلاف. معتبرترین شرایط عمومی بین المللی در زمینه شرایط قراردادهای عمرانی فیدیک می باشد. این قانون تا حدودی شبیه شرایط عمومی و خصوصی پیمان فیدیک می باشد. البته تعداد ماده های این قانون فیدیک بیشتر از مفاد قوانین ایران می باشد که این نشان دهنده این است که فیدیک موارد مختلف را به صورت مفصل و در قالب ماده های مجزا و شرح و توضیح داده است از طرف دیگر فیدیک بیشتر به صورت بین المللی نوشته شده است و دربرگیرنده حالت های مختلف پیمان ها از لحاظ زبان های پیمان، مقررات در پیمان و... می باشد ولی این قانون کشور ما تنها برای ایران نوشته شده است.  

شرایط عمومی پیمان - بررسی شرایط عمومی و خصوصی

شرایط عمومی پیمان یعنی چه
شرایط عمومی و خصوصی پیمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی به جهت اینکه اصول و چهارچوب کلی پیمان را تعیین می کند لذا جنبه عام وکلی دارد و به همین جهت از طرف کلیه دستگاه های اجرائی لازم الرعایه بوده و طرفین حق تغییر در مفاد آن را ندارند. سازمان های دولتی و نهادهای عمومی برای واگذاری پروژه های عمرانی خود به پیمانکاران می بایست از این شرایط استفاده نمایند ولی در قرارداد پیمانکاری نیز می توان به شرایط عمومی و خصوصی پیمان استفاده نمود و در صورتی که در قرارداد خصوصی به شرایط عمومی و خصوصی پیمان استناد شود طرفین ملزم به رعایت آن می باشند.   در قانون شرایط عمومی پیمان ، ابهامات و تناقضات و کاستی هایی وجود دارد که باعث بروز مشکلاتی در طول اجرای پروژه می شود و در بسیاری از مفاد آن مشاهده می شود که برخی حقوق مربوط به پیمانکاران نادیده گرفته شده است از جمله ماده 48 این قانون که اجازه فسخ قرارداد یک طرفه به کارفرما داده شده است و این حق برای پیمانکار مطرح نمی باشد. لذا می بایست در مفاد شرایط عمومی و خصوصی پیمان تغییراتی حاصل گردد و اصول و موازین حقوقی برای هر دو طرف قرارداد لحاظ شود.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : شرایط عمومی پیمان ،
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شویدتبلیغ با میترا نت