قرارداد پیمانکاری , اصول قرارداد پیمانکاری | قرارداد پیمانکاری , اصول قرارداد پیمانکاری , اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری , اصول انعقاد قرارداد و پیمانکاری

ورود به حساب دسترسی سریع

قرارداد پیمانکاری , اصول قرارداد پیمانکاری

پست اسپانسر ( مهمان )
قرارداد پیمانکاری - در این مقاله اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری در گروه حامی پیمان مورد آنالیز و تحلیل قرار میگیرد. اصول انعقاد قرارداد و پیمانکاری آنالیز شد
قرارداد پیمانکاری
قراردادهای پیمانکاری به جهت ماهیت پیچیده ای که دارند با مسائل حقوقی و مشکلات عدیده ای روبرو هستند. در اصول قرارداد پیمانکاری کارفرما می تواند دولتی یا بخش خصوصی باشد لذا ماهیت این دو نوع قرارداد پیمانکاری متفاوت می باشند. اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری در این مقاله نیز مورد تحلیل و بررسی قرار میگیرد. در اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری ، درصد بالایی از پروژه های صنعتی و عمرانی و ساختمانی را در برمی گیرد که در قالب طرح های عمرانی و طرح های تملک دارایی های سرمایه ایی و طبق قانون برنامه و بودجه مصوب 1351 تعریف و اجرایی می شوند. در قراردادهای پیمانکاری دولتی تمام شرایط از طرف دولت تعیین شده و پیمانکاران در تعیین مفاد آن نقشی ندارند. در شرایط عمومی پیمان مفادی برای تعیین حدود حقوق و تکالیف طرفین دارد.

اصول قرارداد پیمانکاری در اصول قرارداد پیمانکاری ، بسیاری از پیمانکاران نسبت به اینکه در شرایط عمومی پیمان حقوق و تکالیف طرفین به طور تساوی رعایت نشده است گلایه دارند و به نوعی می توان گفت مفاد شرایط عمومی پیمان به صورت یک طرفه و به نفع کارفرما می باشد. از جمله اینکه هیچ گونه ضمانت اجرایی برای کارفرما در خصوص عدم انجام تعهدات مالی وی پیش بینی نشده است لذا کارفرما در اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری می تواند تا هر زمان ممکن پرداخت های پیمانکار را به تعویق بیندازد. در اصول قرارداد پیمانکاری ، در صورتی که مطالبات کارفرما در قرارداد پیمانکاری ، به سهولت از محل ضمانت نامه پیمانکار قابل وصول است لکن مطالبات پیمانکار در صورت استنکاف یا تأخیر کارفرما به آسانی به حیطه وصول در نمی آید. همچنین طبق ماده 46 شرایط عمومی پیمان چنانچه پیمانکار تخلفات یا تأخیراتی داشته باشد کارفرما به صورت یک طرفه می تواند قراردادهای پیمانکاری را فسخ نماید حال آنکه در شرایط عمومی پیمان در قرارداد پیمانکاری ، حق فسخ برای پیمانکار پیش بینی نشده است و حتی طبق ماده 43 شرایط عمومی پیمان در صورتی که کارفرما بخواهد برای بار دوم حداکثر به مدت سه ماه اجرای موضوع پیمان را به حال تعلیق در آورد طبق ماده 48 شرایط عمومی پیمان اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری خاتمه می یابد و در اینجا نیز اعمال خیار انحلال پیمان را به کارفرما داده است نه پیمانکار.

قرارداد پیمانکاری , اصول قرارداد پیمانکاری

اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری بنابراین در اصول قرارداد پیمانکاری مشاهده می شود که پیمانکاران نقشی در تعیین مفاد آن ندارند و بالاجبار می بایست در قرارداد پیمانکاری ، شرایط آن را پذیرفته و قبول نمایند. حال آنکه در قراردادهای پیمانکاری خصوصی که هر دو طرف قرارداد دارای شخصیت حقوقی خصوصی هستند و رعایت مقررات پیمان های دولتی در قرارداد پیمانکاری ، برای آنها لازم نیست قراردادهای پیمانکاری خصوصی بیشتر در چارچوب ماده 10 قانون مدنی می باشد و این امکان وجود دارد که طرفین نسبت به تعیین شرایط و مفاد قراردادهای پیمانکاری با یکدیگر مذاکره نمایند لذا در اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری خصوصی تعادل بیشتری برقرار است و از این جهت به نفع پیمانکاران می باشد. در اصل اصول قرارداد پیمانکاری می بایست به صورت مکتوب بین طرفین باشد ولی در قرارداد پیمانکاری ، دیده می شود گاهاً پیمانکاران به صورت شفاهی و یا صرفاً از طریق دستور کار اقدام به انجام پروژه می نمایند که در این صورت مشکلات فراوانی بر آنها جهت اثبات دستور کار و یا قرارداد شفاهی در قرارداد پیمانکاری ، پیش می آید و در نهایت برای وصول مطالبات ناشی از اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری مجبور به طرح دعاوی حقوقی در مراجع قضایی می شوند که این خود نیازمند صرف وقت طولانی و هزینه فراوان می باشد.

اصول انعقاد قرارداد و پیمانکاری اصول قرارداد پیمانکاری چه از نوع دولتی و چه از نوع خصوصی دارای مشکلات حقوقی فراوانی در قرارداد پیمانکاری ، است که اکثر این مشکلات ناشی از عدم حضور مشاور حقوقی و یا وکیل متخصص در قراردادهای پیمانکاری هنگام تنظیم قرارداد و در طول اجرای پروژه می باشد حال آنکه در صورت بهره مندی پیمانکاران و مهندسین مشاور در هنگام قرارداد پیمانکاری و در طول اجرای پروژه جهت بررسی و تنظیم اسناد و مکاتبات می تواند راه را برای آنها هموارتر سازد. در اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری ،  گروه حامی پیمان با بهره گیری از وکلای متخصص در تنظیم قرارداد پیمانکاری آمادگی ارائه خدمات حقوقی تخصصی خویش در حوزه قرارداد پیمانکاری می باشد. سابقه درخشان و رضایت موکلین در طی سالیان گذشته دلیلی بر توانایی و تبحر و تخصص وکلای گروه حامی پیمان می باشد.

  • تصویر شماره 1 :: قرارداد پیمانکاری | اصول قرارداد پیمانکاری | اصول انعقاد قرارداد پیمانکاری
دوست داشتم ! ( 2 + ) گزارش تخلف این پست نویسنده : SAEIIID دسته بندی : روزانه و اجتماعی
7 واقعیت جالب و باورنکردنی در مورد زنان که خود نیز از آن بی اطلاعند! 7 واقعیت جالب و باورنکردنی در مورد زنان که خود نیز از آن بی اطلاعند!
عادت های عجیب چهره های مشهور برای خوابیدن عادت های عجیب چهره های مشهور برای خوابیدن
چطور یک زن و شوهر واقعی شوید؟ چطور یک زن و شوهر واقعی شوید؟
زنان با این کارها مردان را فراری می دهند زنان با این کارها مردان را فراری می دهند
بازار کار رشته شیمی مقطع ارشد بازار کار رشته شیمی مقطع ارشد
نحوه پیگیری پرونده های دعاوی علیه شهرداری نحوه پیگیری پرونده های دعاوی علیه شهرداری
ابطال رای داوری را چگونه انجام دهیم؟ ابطال رای داوری را چگونه انجام دهیم؟
آشنایی با نحوه تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت آشنایی با نحوه تنظیم قرارداد مشارکت در ساختنظری برای نمایش یافت نشد، شما اولین نظر را ارسال کنید !

برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


نماد اعتماد ملی
1