دسته بندی محتوا
پست های اسپانسرپیشنهاد سردبیرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هازیبایی، بهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالاقتصادی و مالیگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینکهکشان راه شیری حاوی حداقل ۲۵ میلیارد کوتوله قهوه ای است.
پست های بیشتر از دسته علمی و آموزشی

یک بررسی جدید نشان می دهد که جمعیت کوتوله های قهوه ای در کهکشان راه شیری از مرز ۲۵ میلیارد می گذرد. کوتوله های قهوه ای به اجرام سرد و کم نوری گفته می شود که شناسایی آنها دشوار است. این اجرام به قدری کوچک اند که توان پشتیبانی از واکنش های گداخت هیدروژنی را در هسته های خود ندارند.
گزارش تخلف دوست داشتم ( 1 ) بنچاق !
نویسنده : Sepehr141 شماره پست : 12800 تاریخ انتشار : 1396/05/10
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mostafa0448 ,
کوتوله های قهوه ای معمولا جرمی بین ۱۳ تا ۸۰ برابر سیاره مشتری دارند و چیزی فراتر از یک سیاره اند؛ البته یک سری ویژگی های سیاره مانند نیز در آنها دیده می شود. دمای آنها میتواند به گرمی یک ستاره و سردی یک سیاره باشد. پس از کشف کوتوله های قهوه ای در سال ۱۹۹۵ میلادی، اخترشناسان سریعا دریافتند که کوتوله ها محصولات جانبی فرآیندهایی هستند که عمدتا ایجاد ستارگان و سیارات را در پی دارند. کلیه هزاران کوتوله قهوه ای که تاکنون شناسایی شده، فاصله نسبتا نزدیکی با خورشید دارند؛ اکثر این اجرام فقط ۱۵۰۰ سال نوری با خورشید فاصله دارند.

دکتر کورالیکا موزیک، اخترشناس دانشگاه های لیسبون و دیگو پورتالس و همکارانش در سال ۲۰۰۶ جستجوی تازه ای را برای کوتوله های قهوه ای ترتیب دادند. آنان پنج ناحیه ایجاد ستاره را مورد بررسی قرار دادند. محققان به عنوان بخشی از پروژه “اجرام کوچکتر از ستاره در خوشه های جوان مجاور”، NGC 1333 را مشاهده کردند؛ خوشه ستاره ای واقع در صورت فلکی پرسیوس با فاصله ای معادل هزار سال نوری نسبت به زمین. این خوشه حاوی تعداد بسیار زیادی کوتوله قهوه ای بود که قبلا مشابه آن دیده نشده بود.

محققان برای اینکه بررسی کنند NGC 1333 خوشه ای غیر عادی است یا خیر، در سال ۲۰۱۶ یک خوشه ستاره ای دورتری به نام RCW 38 را در صورت فلکی بادبان مورد رصد و بازبینی قرار دادند. این خوشه در مقایسه با بسیاری از ستاره ها دارای چگالی بالایی بوده و شرایط متفاوتی بر آن حاکم است. خوشه RCW 38 فاصله ای معادل ۵۵۰۰ سال نوری با ما دارد، یعنی کوتوله های قهوه ای کم نور بوده و شناسایی آنها در کنار ستاره های درخشان و پرنور کار سختی است. اخترشناسان برای تهیه عکسی واضح از RCW 38 از تلسکوپ بسیار بزرگ ESO استفاده کردند. مشاهده این خوشه به مدت سه ساعت به طول انجامید.

دکتر الکس شولز، اخترشناس دانشگاه سنت اندروز و عضو تیم پژوهشی خاطر نشان کرد: ما موفق به پیدا کردن کوتوله های قهوه ای زیادی در این خوشه ها شده ایم. خوشه ها از هر نوعی باشند، کوتوله های قهوه ای چیز متداولى هستند. تحقیقات ما نشان می دهد که تعداد بسیار عظیمی از کوتوله‌ های قهوه ای وجود دارد. بر طبق ارزیابی محققان، راه شیری حداقل بین ۲۵ تا ۱۰۰ میلیارد کوتوله قهوه ای دارد. البته کوتوله های قهوه ای کوچکتر و کم نور تری نیز وجود دارند. این اجرام کم نور باید در همه جای کهکشان گسترده باشند.

محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : کوتوله قهوه ای ، اخترشناسی ، فراسیاره ، کهکشان راه شیری ،
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شویدتبلیغ با میترا نت