شما برنده یک سکه شده‌اید ...! | برنده شدن سکه تلفنی , کلاهبرداری تلفنی , کلاه برداری تلفنی با وعده سکه طلا , سکه تقلبی , 09107878718

ورود به حساب کاربری دسترسی سریع

شما برنده یک سکه شده‌اید ...!

در روش جدید کلاهبرداری، تلفنی به دروغ به مردم می‌گویند که سکه برده‌اند و زمانی می‌توانند جایزه‌شان را تحویل بگیرند که مبلغی پول به این شماره حساب واریز کنند و البته شماره حساب و نام صاحب حساب را هم می‌گوید تا هشدار تمام و کمالی به مردم داده باشد؛ اما آیا هشدار رئیس پلیس درباره نحوه فعالیت دزد از نوع کلاهبرداری عجیب‌تر نیست؟!
فرصت طلبان کلاه برداری می کنند!!

افراد تبهکار و فرصت طلب هر از چند گاهی با شیوه ها و شگردهای جدید اقدام به سوء استفاده و بعضاً کلاهبرداری می‌کنند.یکی از این شگردها که به ظاهر موجه جلوه می کند تماس تلفنی با منزل یا محل کار شهروندان است. تماس گیرندگان معمولاً با ارائه توضیحاتی مبهم و انجام عملیات روانی فرصت فکر کردن و تصمیم گیری را از شهروندان سلب و خطاب به مخاطب خود عنوان می کنند که شما در قرعه کشی صورت گرفته توسط شرکت یا مۆسسه خاصی برنده شده اید . این افراد می گویند فقط کافی است تا طرف مقابل در قبال دریافت جایزه، هزینه ارسال بسته و یا مثلاً 10 الی 15 درصد از هزینه پشت جلد بسته را به پیک پرداخت کند .

متاسفانه این افراد با چرب زبانی در بسیاری از موارد به اهداف خود می رسند و در چنین شرایطی احتمال هر نوع سوء استفاده دیگری از جمله زورگیری، ورود به عنف، تعدی و تعرض متصور است . تجربه نشان داده است، قالب این تماس ها قبل از ظهر که معمولاً خانم های خانه دار تنها در خانه هستند گرفته می شود و بدیهی است که بیشتر قربانیان این افراد سودجو و فرصت طلب زنان خانه دار هستند.

تماس گیرندگان معمولاً با ارائه توضیحاتی مبهم و انجام عملیات روانی فرصت فکر کردن و تصمیم گیری را از شهروندان سلب و خطاب به مخاطب خود عنوان می کنند که شما در قرعه کشی صورت گرفته توسط شرکت یا مۆسسه خاصی برنده شده اید . این افراد می گویند فقط کافی است تا طرف مقابل در قبال دریافت جایزه، هزینه ارسال بسته و یا مثلاً 10 الی 15 درصد از هزینه پشت جلد بسته را به پیک پرداخت کند


با شگرد جدید کلاه برداری تلفنی آشنا شوید !!

در این روش جدید کلاهبرداری، تلفنی به دروغ به مردم می‌گویند که سکه برده‌اند و زمانی می‌توانند جایزه‌شان را تحویل بگیرند که مبلغی پول به این شماره حساب واریز کنند و البته شماره حساب و نام صاحب حساب را هم می‌گوید تا هشدار تمام و کمالی به مردم داده باشد؛ اما آیا هشدار رئیس پلیس درباره نحوه فعالیت دزد از نوع کلاهبرداری عجیب‌تر نیست؟!

بگذارید از اینجا آغاز کنیم؛ آیا افتتاح حساب به نام یک شرکت در بانک بدون مدارک ممکن است؟ ثبت یک شرکت بدون مدارک مۆسسان و اعضای هیأت مدیره در اداره ثبت شرکت‌‌ها چطور؟ آیا می‌توان یک خط تلفن همراه خرید بدون آنکه مشخصات سجلی شما ثبت شود، یا هیچ کدام اینها ممکن نیست، مگر اینکه کوتاهی از سوی کارمندان بانک یا متصدیان ثبت شرکت یا نمایندگی فروش خطوط تلفن همراه و ... رخ داده باشد؟

به تازگی فرمانده انتظامی استان گیلان، با تشریح شگرد جدید كلاهبرداری، تلفنی از مردم خواست فریب این كلاهبرداران را نخورند؛ این هشدار در حالی است که ماجرای شرح داده شده از سوی رئیس پلیس استان گیلان، جزییات قابل تأملی دارد، ولی در کمال شگفتی، اطلاعات به دست آمده نه زمینه‌ساز دستگیری متهم (شاید هم متهمان) شده و نه با کارهایی چون بستن حساب به حداقل‌های آرامش بخشی به جامعه رسیده است تا به نوعی تنها تزریق بی اعتمادی باشد و بس!


به متن خبر که سنگ به سنگ از یک خبرگزاری نقل می‌شود، توجه کنید تا ماجرا دستتان بیاید:

"... ابراهیم قائد رحمتی در این باره گفت: برابر اطلاعات مردمی از طریق شماره همراه 093032610888 با شهروندان تماس گرفته می‌شود و اظهار می‌دارد كه شما برنده جایزه سكه طلا شدید و از طریق شركت پیام گستر قرار است، سكه و طلا برای شما ارسال شود.در این شگرد از مخاطب درخواست شده كه مبلغ 29 هزار تومان وجه نقد به شماره حساب 0215154955001 مربوط به شركت در بانك ملی واریز كند و سپس شماره فیش واریزی را به شركت اعلام ناید تا جایزه طلا به در منزل آنان فرستاده شود.

آیا افتتاح حساب به نام یک شرکت در بانک بدون مدارک ممکن است؟ ثبت یک شرکت بدون مدارک مۆسسان و اعضای هیأت مدیره در اداره ثبت شرکت‌‌ها چطور؟ آیا می‌توان یک خط تلفن همراه خرید بدون آنکه مشخصات سجلی شما ثبت شود، یا هیچ کدام اینها ممکن نیست، مگر اینکه کوتاهی از سوی کارمندان بانک یا متصدیان ثبت شرکت یا نمایندگی فروش خطوط تلفن همراه و ... رخ داده باشد؟

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینكه در بررسی مشخص شد، این شماره حساب متعلق به شركت «پیام گستر ستاره» در استان تهران با كد 021 به شماره‌های 44720550 - 44732035 است، ولی فردی در محل كار پاسخگو نیست و شماره حساب اعلامی از بانك ملی استعلام روزانه مبلغ چشمگیری وجه نقد از دورترین نقاط كشور به این حساب واریز می‌شود، از شهروندان خواست برای جلوگیری و پیشگیری از این نوع كلاهبرداری و برای عدم توسعه و فعالیت آن به این‌گونه تماس‌ها اعتماد نكنند."

اما ماجرا هنگامی جالب‌تر می‌شود که بدانیم این نوع کلاهبرداری، مدتی است در برخی شهرهای دیگر و حتی تهران هم به نوعی مشابه در حال انجام است؛ با این تفاوت که ممکن است به جای تماس تلفنی، پیامکی به دستتان برسد که نام یک اپراتور تلفن همراه در پای آن نوشته شده است و یا اینکه از شما درخواست شود برای دریافت جایزه‌ای که برده‌اید، نخست نام و نام خانوادگی و دیگر مشخصات خود را فرستاده و در مرحله بعد با فرستادن کدهای شارژِ چندین هزار تومانی که خریداری کرده‌اید، به انتظار رویش جایزه‌تان بمانید؛ شیوه‌ای عجیب برای کلاهبرداری که بیشتر بر بنای ساده لوحی مخاطب بنا نهاده شده، ولی وقتی عجیب‌تر می‌آید که با هوشمندی عده‌ای به پلیس اطلاع داده می‌شود؛ اما ... !

بیایید از زاویه دید کسانی به ماجرا نگاه کنیم که طعمه این دست شیادی‌ها شده‌اند، ولی هشیاری‌شان مانع از به ثمر رسیدن نیت کلاهبردار ـ و شاید کلاهبرداران‌ ـ شده و البته چون شهروند مسئولی بوده‌اند، ماجرا را به مقامات انتظامی اطلاع داده‌اند؛ اما اکنون که هشدار فرمانده انتظامی را شنیده‌اند، تنها برایشان مسجل شده که اگر فریب خورده بودند، کار از کارشان می‌گذشته، چرا که اثبات کلاهبرداری و داشتن شماره تلفن همراه و تلفن ثابت و نام شرکت و هیچ اطلاعات دیگری، نه به بسته شدن حساب منجر شده و نه به عنوان اطلاعاتی برای کنترل نامحسوس و نهایتا دستگیری مجرم به کار گرفته می‌شود!

اکنون کافی است تا خط آخر سخنان رئیس پلیس را دوباره و دوباره بخوانیم تا دریابیم که مثلا با بستن حساب این کلاهبرداران، می‌شود کاری کرد که به شمار افراد بسیاری که روزانه اسیر این شیادان می‌شوند، افزوده نشود و یا اصلا می‌توان با برخورد ضربتی با موضوع، کاری کرد که این شیوه به سرعت از بین برود، زیرا ناگفته پیداست وقتی کسی توانسته به رغم قید و بندهای قانونی رایج، هم شرکت راه‌اندازی کند، هم افتتاح حساب داشته باشد، هم تلفن همراه بخرد و هم احتمالا بارها و بارها مبالغ به دست آورده را برداشت کرده، ولی رد و نشانی از خود بر جای نگذارد، تکرار و تکثیر این کلاهبرداری که دیگر آسان‌ترین کارهاست!


منبع: tebyan.net
  گزارش تخلف این پست نویسنده : shahab دسته بندی : روزانه و اجتماعی عایدی بازدید : ویژه کاربران
  راه های کنترل خشم راه های کنترل خشم
  چرا خوشحال نیستید؟ چرا خوشحال نیستید؟
  چگونه می‌توانید اعتماد مشتریان را جلب کنید چگونه می‌توانید اعتماد مشتریان را جلب کنید
  دلایل عدم صداقت در کار و راهکارهای رفع آن‌ها دلایل عدم صداقت در کار و راهکارهای رفع آن‌ها
  زیر دامنه یا فولدر؟ زیر دامنه یا فولدر؟
  فاصله استاندارد بیننده تا تلویزون بر حسب ابعاد تلویزیون فاصله استاندارد بیننده تا تلویزون بر حسب ابعاد تلویزیون
  سفید کردن پوست، با روشهایی طبیعی سفید کردن پوست، با روشهایی طبیعی
  فرق میان نخود با نخودچی فرق میان نخود با نخودچی  نظری برای نمایش یافت نشد، شما اولین نظر را ارسال کنید !

  برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


  نماد اعتماد ملی
  1