دسته بندی محتوا
پست های اسپانسرتازه ترین پست هاپر بازدید ترین پست هامحبوب ترین پست هابهداشت و سلامتتغذیه و آشپزیعلمی و آموزشیروزانه و اجتماعیخانه و خانوادهتکنولوژی و فناوریطنز و داستانیتاریخی و گردشگریعکس و کاریکاتوراینترنت و کامپیوترفلسفی و اخلاقیبازی و سرگرمیخلاقیت و نوآوریفرهنگی و هنریفیلم و سریالگرافیک و طراحیورزشی و تندرستی
1

مجله میترا

English
ورود به حساب ثبت نام
English خروج پیشخوان پرداخت آنلاینهزینه درمان ارتودنسی
پست های بیشتر از دسته بهداشت و سلامت

در این مقاله به بررسی فاکتورهای مهم در تعیین هزینه نهایی درمان ارتودنسی پرداخته می شود و حدود هزینه هر یک از روش های درمانی بر پایه دلار بیان می شود و در پایان به بررسی عوامل مهم نوسان هزینه درمان ارتودنسی در ایران پرداخته می شود.
پست اسپانسر ( مهمان ) گزارش تخلف دوست داشتم ( 5 ) بنچاق !
نویسنده : dindan شماره پست : 10823 تاریخ انتشار : 1396/10/23
آخرین کاربرانی که این پست را دوست داشتند : mhmn1365 , amurus , taba10 , karimiramin1997 , shaghayegh74 ,
*** هزینه درمان ارتودنسی *** 

آگاهی از این مطلب که هر یک از انواع درمان های ارتودنسی چه هزینه ای دارند نقش بسیار مهمی درافزایش دید بیماران خواهد داشت. به طور کلی میانگین هزینه ارتودنسی در سایر کشورها میتواند بین 3000$ تا 7000$ متغیر باشد که خود بسته به شدت مشکل دندانها، نوع براکت ارتودنسی انتخابی و این که آن ها در دو فک قرار گیرند و یا تنها در یک فک قرار گیرند, متفاوت است.


شدت مشکل ارتودنسی

فاکتور اصلی که در میزان هزینه نهایی درمان ارتودنسی اثر گذار می باشد، شدت مشکل دندانها و مدت زمانی است که برای تصحیح  آن نیاز خواهد بود. بنا بر اعلام AAO ( انجمن ارتودنتیستهای آمریکا ) میانگین طول دوره درمان برای اغلب بیماران کمتر از 2 سال می باشد؛ هرچند برای بیمارانی که به تصحیحات کمتری نیاز دارند این میزان کمتر و در موارد شدیدتر تا چند سال بیشترنیز میتواند به طول انجامد.

 

 

نوع براکت ارتودنسی

نوعی از براکت ها که برای درمان انتخاب می شود تاثیر به سزایی بر هزینه نهایی درمان خواهد داشت. براکتهای فلزی سیستم های کانونشنال (معمولی)کمترین و براکت های شفاف وسیستم های سلف لیگیت بیشترین  هزینه درمان را دارا می باشند.براکت های شفاف حتی گاهی هزینه درمان را تا 8000$ بالا می برند.

Clear Alignerها ( پلاک های شفاف ) در حدود 5000$ هزینه خواهند داشت وبسته به مورد ، هزینه آنها نیز گاهی به 8000$ نیز می رسد؛ اما به طور کلی مشکلات ارتودنسی ساده که با تعداد کمتری از پلاک ها ( حدودا 5 ست ) برطرف می شوند هزینه ای در حدود 2000$ خواهند داشت.

براکتهای lingual (پشت دندانی) عموما برای هر بیمار به طور اختصاصی ساخته میشوند و قرار دادن آنها هم برای بیمار و هم برای متخصص ارتودنسی چالش برانگیز خواهد بود. از اینرو هزینه درمان با آنها بین 5000$ تا 13000$ متغیر می باشد.

البته هزینه های ارتودنسی یاد شده،در کشور ما نظام مندی کمتری دارد که از جمله دلایل آن می توان به مسایل زیر اشاره کرد:


دلیل نوسان هزینه ارتودنسی در ایران

- خود این درمان  بر اساس نوع تشخیص داده شده وکیفیت انجام آن طیف وسیعی را شامل می شود و همین وسعت تصمیم گیری،در گوناگونی تعرفه ارایه شده تاثیرگذار می باشد.
- سیستم بیمه متمرکزی که درمان های ارتودنسی را تحت پوشش قرار دهد ودر نتیجه درمانهای مختلف را به شیوه مناسبی تعرفه بندی نماید،وجود ندارد.
- مواد مصرفی ارتودنسی در کشور ما طیف وسیعی دارد و کیفیت مواد مصرفی،اثر مستقیمی در تعرفه نهایی ارایه شده به بیمار دارد.

 

با این حال اگر میخواهید درمان ارتودنسی را برای خود یا اطرافیان خود آغاز کنید و می خواهید میزان هزینه های آنرا ارزیابی کنید قبل از آغاز درمان، در مورد پیچیدگی و طول دوره درمان وهمچنین هزینه براکت ها (دو عامل مهم تاثیرگذار بر هزینه درمان) با متخصص ارتودنسی مشورت کنید.

>>> برگرفته شده از وبسایت دکتر فرزین اصلانی متخصص ارتودنسی <<<


محتوای پست ها و مطالب این وب سایت، توسط کاربران آن، تهیه و تولید می شود، به همین دلیل تیم مجله میترا مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده، نخواهد داشت
کلمات کلیدی : ارتودنسي ، ارتودنسى ، متخصص ارتودنسي ، متخصص ارتودنسى ، هزينه ارتودنسي ، دكتر ارتودنسي ، متخصص ارتودنسی تهران ، متخصص ارتودنسی کرج ،
 ولی خیلی گرونه
 خوبه من میخوام ارتدنسی کنم واسه این کار کمکم کرد مممممممنون
برای ارسال نظر و یا سوال، لطفا ابتدا به حساب کاربری تان وارد شوید


تبلیغ با میترا نت