کافئین از زوال عقل پیشگیری می‌کند | آلزایمر,بیماری پارکینسون, هانتینگتون,زوال عقل,

برای مشاهده پست، لطفا مجموع دو عدد زیر را در فیلد رو به رو، وارد نمایید

شما هم می توانید با نمایش مطالب مجله میترا در وب سایت و یا وبلاگ تان، به ازای هر کلیک درآمد کسب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

ورود به حساب دسترسی سریع

کافئین از زوال عقل پیشگیری می‌کند

کافئین از جمله ترکیباتی است که ممکن است از بروز زوال عقل پیشگیری کند. محققان دانشگاه ایندیانا دریافته‌اند کافئین یکی از ترکیباتی است که می‌تواند موجب تقویت آنزیمی در مغز شود که قبلا مشخص شده است از اختلال مغزی پیشگیری می‌کند.
در تحقیق قبلی محققان به دو عملکرد آنزیم NMNAT۲ پی بردند. این آنزیم از مغز در مقابل استرس محافظت می‌کند. همچنین با پروتئین‌های ناسازگار که با افزایش سن در مغز موجب تشکیل پلاک می‌شوند، مقابله می‌کند. پروتئین‌های معیوب با اختلالاتی مانند بیماری آلزایمر، پارکینسون و هانتینگتون مرتبط هستند.برای فهم بیشتر در مورد نحوه تاثیر NMNAT۲، دانشمندان بیش از ۱۲۰۰ ترکیب را آزمایش کرده و ۲۴ ترکیبی که دارای پتانسیل افزایش آنزیم در مغز بودند را شناسایی کردند. یکی از ۲۴ ترکیب، کافئین بود. برای تأیید اثربخشی آن، این ماده به موشها داده شد.

این یافته مهم است زیرا کافئین می‌تواند نقش مهمی در توسعه درمان‌های آینده برای بیماری زوال عقل و آلزایمر داشته باشد که در حال حاضر درمانی برای آنها وجود ندارد. یکی از ترکیبات موثر دیگر، «رولیپرام» بود که به عنوان داروی ضدافسردگی در اوایل دهه ۱۹۹۰ استفاده می شد. اگرچه دیگر این دارو استفاده نمی شود، اما محققان همچنان علاقمند به مطالعه آن هستند، زیرا شواهد نشان می‌دهد که می‌تواند تاثیر پروتئین‌های ناسازگار را کاهش دهد.
دوست داشتم ! ( 1 + ) گزارش تخلف این پست نویسنده : mshafiee دسته بندی : بهداشت و سلامت
نماد اعتماد ملی
1